بازار خودرویی کشور چنان پیچیده و به هم ریخته شده که سرمایه های زیادی به این بازار به قصد سرمایه گذاری جمع شده اند تا در این آب گل آلود، ماهی چاقی را صید کنند. این جذب سرمایه در کنار قوانین عجیب و غریب و یک شبه وزارت صنعت باعث شده تا چند ماهی بازار خودرویی کشور خواب خوش نداشته باشد و هر روز شاهد افت و خیز قیمت ها و حباب هایی باشیم که گویا هرگز قصد ترکیدن ندارند.در این بین اکثر خودروهای وارداتی و تولید داخل، اختلاف قیمت زیادی بین کارخانه و بازار آزاد دارند. اختلافی که باعث می شود تا نه تنها مصرف کنندگان، بلکه سرمایه گذاران نیز به شرایط فروش خودروها نگاهی ویژه داشته باشند تا ببینند با خرید کدام محصول، سود بهتری را می توانند به جیب بزنند!

دانگ فنگ H30 کراس

در این مقاله قصد داریم به خودروی H30 کراسایران خودرو بپردازیم. خودرویی که چند وقتی است مهمان بازار کشور است و در خودروبانک نیز به دفعات مورد تست و بررسی قرار گرفته است. اما موضوع این مقاله اختلاف قیمت این خودرو در بازار و درب کارخانه است. قیمت H30 کراس در شرایط فروش کارخانه برای آخرین بار که به بازار عرضه شد، حدود 50 میلیون تومان بود، اما قیمت این خودرو در بازار آزاد حدود 64 میلیون تومان است. اختلافی که به نظر می رسد بسیار زیاد است و سود خوبی را به خریدار می دهد. با این شرایط باید گفت که اگر موفق به خرید خودرو از کارخانه شدید، قطعاً سود خوبی برای شما خواهد داشت. برای استفاده شخصی نیز باید گفت قیمت 50 میلیون تومان قیمتی منطقی برای این خودرو در شرایط کنونی بازار است اما اگر مصرف کننده هستید و قصد خرید این خودرو در بازار آزاد را دارید، شاید مشاهده قیمت 64 میلیونی برای H30 کراس کمی تامل برانگیز باشد. زیرا در این رنج قیمت و تا زیر 70 میلیون تومان، می توانید به گزینه های جدی تری همچون برلیانس H330 و یا رنو ساندرو و دنا پلاس توربو نیز فکر کنید. حتی ام وی ام X22 نیز در همین رنج قیمتی قرار دارد که می تواند انتخاب معقول تری نسبت به H30 کراس باشد.

H30 کراس

لذا به نظر می رسد قیمت بازار آزاد این خودرو برای مصرف کننده نهایی کمی تند باشد و جا دارد تا ایران خودرو با عرضه این خودرو به صورت مداوم و با قیمت مصوب، باعث کاهش قیمت H30 کراس در بازار آزاد شود تا مصرف کننده نهایی که قصد خرید این خودرو را دارد، بتواند با اطمینان خاطر بیشتری H30 کراس را انتخاب کند.
 

منبع: خودرو بانک