پورشه نسخه کوچکتر سدان Mission E را تولید خواهد کرد

بر اساس گزارش جدیدی که به تازگی منتشر شده، به نظر می رسد که پورشه یک برنامه بلند مدت برای تولید خودروهای الکتریکی خواهد داشت. در این گزارش آمده که پورشه در حال برنامه ریزی برای ساخت نسخه کوچکتری از سدان Mission E است.

پنج شنبه گذشته مجله اتومبیل به نقل از اولیور بلوم، مدیر اجرایی شرکت پورشه نوشت معماری قرار گرفته در پشت سدان Mission E کاملا مقیاس پذیر است. پلتفرم اتومبیل برقی پورشه که با اسم رمز  J1 شناخته می شود، این قابلیت را دارد که در نسخه های بزرگتر و کوچکتر به منظور رقابت در بخش های مختلف و بدون افزایش قابل توجهی در هزینه های ساخت، توسعه یابد.

Automobile گزارش می کند، در حالی که اولیور بلوم ساخت نسخه کوچکتر Mission E را تایید می کند، به نظر می رسد که ساخت ابرخودروی پورشه 960 نیز به دلیل توسعه همین خودروی جدید به تاخیر افتاده باشد. به لطف این پلتفرم قابل تنظیم، پورشه می تواند در بخش های مختلف بازار خودروهای الکتریکی که از سرعت رشد بالایی نیز برخوردار است، ورود کند. نسخه بزرگتر این مدل می تواند با هدف ارائه به بازار سوپر خودروهای الکتریکی لوکس تولید شود و این در حالی است که مدل کوچکتر که نسخه ارزانتری نیز خواهد بود به راحتی با خودروهای تسلا مدل 3 و بی ام دبلیو iNext رقابت خواهد کرد. علاوه بر این به نظر می رسد که این غول خودروسازی در عرصه ساخت سوپراسپرت های زیبا، مدل کراس اوور دیگری را نیز به خط تولیدی SUV های خود اضافه خواهد کرد. پورشه تاکنون دو خودرو در کلاس SUV ارائه کرده است. پورشه کاین (Cayenne) که بر اساس مدل آئودی Q7 شکل گرفته و مدل کوچکتر پورشه ماکان که مبتنی بر آئودی Q5 است. گزارش های منتشر شده حکایت از آن دارد که این کراس اوور جدید در زیر مدل ماکان شکل خواهد گرفت که می تواند بر پایه شاسی آئودی Q3 و یا حتی پلتفرم آینده فولکس واگن استوار شود.

پورشه راه طولانی را برای ساخت خودروهای اسپرت کم حجم طی کرده است. سه مدل 4 درب مختلف در حال حاضر در صف خط تولید این کمپانی قرار گرفته اند. پورشه به واقع یکی از بزرگترین کمپانی های خودروسازی در جهان است. این شرکت آلمانی در سال 1931 توسط فردیناند پورشه تاسیس شد و تمرکز اصلی آن عمومأ بر طراحی و ساخت خودروهای اسپورت و خودروهای لوکس است. در ژوئیه 2012 گروه خودروسازی فولکس واگن اقدام به خرید 100 درصد از سهام این شرکت نمود و اکنون به طور قانونی مالک این کمپانی به حساب می آید.

منبع: تک بوک