برندگان و بازندگان نمایشگاه ماشین بیجینگ 2018
زمان برای اعلام 5تا از بزرگترین برندگان و بازندگان فرا رسیده. از آخرین شروع می کنیم:
بازندگان:
5. فرانسوی
به این دلیل که ترکیب سه نیروی قدرتمند از فرانسه فقط یک ماشین را تولید کردند. فقط یکی. یک ماشین بدون فکر،بدون ارائه ایده ای نو و بدون رویکردی خاص. همه چیز بسیار بد بود، آنقدر که رنو یک کپی از ماشین اولش را روانه نمایشگاه کرد که به هیجان انگیز ترین ماشین، البته برای مراسم تششیع تبدیل شد- مثل ماشین غرفه DS7،  Crossback ماشین تشییع رئیس جمهور Macron با میله های پرچمش.
4. Haima
به این دلیل که آنها ادعا کرده بودند که 5 ماشین را روانه نمایشگاه خواهند کرد، ولی 4 عدد از ماشین های آنها platform های قدیمی داشتند که یک تریلیون بار آپدیت شده بودند. علاوه بر آن تعدادی ماشین الکتریکی ناامید کننده ارائه کردند که هیچگاه رنگ بازار را نخواهند دید و بدتر از همه، زشت ترین کانسپت رو بین ماشینهای موجود داشتند.
3. Hyundai
هیوندا بخاطر سدان سنگینش در چین به دردسر افتاد، در حالیکه کل بازار، تقاضایِ ماشینهای crossover و suv را دارند. حالا هم در بزرگترین نمایشگاه چین حضور دارد! اینجا چیکار می کنی؟ استارتِ تولید یک سدان دیگر را بزنید. آنها در این یکی به کلی شکست خوردند. ماشین سدان قشنگ است، اما اسم مسخره ای دارد. دوباره تکرار نمیکنم. هیچکس این ماشین را نمیخرد.
2. Hawtai
برای انداختن یک باتری در پلتفرم قدیمی Chery و ادعای ارائه یک ماشین الکتریکیِ جدید. این جدید نیست! چگونه Hawtai بعد از این می خواهد به تولیدش ادامه دهد. خدا میداند! دیگر پولی برای دولت مرکزی باقی نمانده است. iEV360 مانع شکست Hawtai نخواهد شد.
1. Lynk & Co
با تمام تلاش بی وقفه ای که  برای خاص بودن کردند، کل کاری که انجام دادند یک ماشین با بدنه از نو ساخته شده ولوو بود. آیا این ماشین همان چیزی است که با غرور از آن حرف میزدند؟ خیر، چنین چیزی وجود ندارد. صاحب جدید ماشین؟ نه، سراغ خرید این ماشین نمی روید.کانسپت جدیدی دارد؟ خیر، هیچ چیز. اما میتوانستید یک کیف 3800 یوآنی در آن غرفه بخرید. عالیه، اگه فکر میکنید، اینگونه نیست، سخت در اشتباهید.
بریم سر وقت برنده ها
5. مرسدس بنز
چون آنها با آخرین و لوکس ترین نسخه از Mercedes-Maybach ، بیشترین تاثیر را در نمایشگاه داشتند. یک ماشین سدان در کلاس A و آپدیت شده C کلاس L . آفرین! برای همه واضح بود که کمپانی دایلمر ( کمپانی مادر مرسدس بنز ) نمایشگاه چین را جدی میگیرد و بازار جواب زحمت آنها را خواهد داد.
4. BYD
چیزهای خیلی زیادی در BYD وجود دارد. زبان جدید طراحی، تکنولوژی هیبرید، تازگی و زیبایی. ممکن است موجودی آنها زیاد نباشد، اما ماشین های  Tang and Qing Pro به شدت تاثیرگذار بودند. ظاهر زیبایی دارند و چه کسی میتواند در مقابل PHEV 500 اسب بخاری در ازای فقط 230 هزار یوآن مقاومت کند.
3. WEY
WEY عالی عمل کرد. غرفه آنها حتی در ایام رسانه ای هم پر بود، و کل غرفه پر از اعتماد به نفس بود که این حالت به ندرت در ماشین سازان چینی دیده میشود. آنها دو SUV جدید و یک کانسپت جدید هیجان انگیز داشتند.یک P8 PHEV 340 اسب بخاری، با یک ایستگاه شارژ که شبیه به لوگوی WEY بود. خب این دلیل اعتماد به نفسشون بود.
2. Weltmeister
Weltmeister جایگاه دوم رو کسب کرد، به این دلیل که بعنوان معتبرترین برند بین برندهای NEV جدید شناخته شد. آنها پا به عرصه رقابت گذاشتند، ماشینشان از لحاظ مالی قابل خرید است و این کمپانی از تکنولوژی سرشار است. در این نمایشگاه، ماشینای EX5، EX6 و ماشین تازه احیا شده Isdera Commendatore را شرکت دادند. 
1. Dongfeng
اما این یک dongfeng قدیمی و خوب است که جایگاه اول را کسب می کند. آنها با 5 تولید جدید EV همه را شگفت زده کردند. آنها دو کراس اوور جذاب و یک ماشین فوق اسپرت و الکتریکی و یک ماشین برای افراد زره پوش واقعی را در غرفه شان به نمایش گذاشتند. Dongfeng تقریبا در کل زندگی اش تحت نظر بوده، اما حدس می زنم که اکنون وقت آن رسیده که بازار را در  دستانش بگیرد.
آیا با انتخاب های ما موافق هستید یا خیر؟ لطفا عقاید خود را در قالب کامنت ( جایی که یک آپشن برای بارگذاری عکس قرار دادهیم) بیان کنید. خب اگه فکر می کنید که برنده واقعی از قلم افتاده به ما بگویید.
 

مترجم : منا محمدی

اختصاصی موتوتل