Porsche ،رسما Cayenne E-Hybrid 2019 را معرفی کرد؛ ماشینی اسپورت، تاثیرگذار و با تکنولوژی بالا که از ماشین های سوپر اسپرت آن الهام گرفته شده است. قدم بعدی در برنامه پورشه برای تولید ماشین هیبریدی کاین PHEV است؛ با توجه به اینکه این کمپانی به سمتی پیش می رود که اولین ماشین تمام الکتریکی خود را طی ماموریت E راه اندازی کند.
طرح اصلی هیبرید-E ، موتور 3 لیتری 6 سیلندر با توان 340 اسب بخار و یک جفت موتور برقی 100 کیلوواتی با توان تولید 136 اسب بخار است که در مجموع 462 اسب بخار و گشتاور 516 فوت-پوند تولید می کند و باعث می شود SUV به 60 مایل در ساعت در 4.7 ثانیه و به حداکثر سرعت 157 مایل بر ساعت (250 کیلومتر بر ساعت) برسد. جعبه دنده این ماشین 8 سرعته اتوماتیک تیپ "ترونیک" بوده که امکان تعویض دنده بصورت دستی را نیز فراهم می کند، اما این قول را می دهد که در حالت اتوماتیک تعویض دنده سریع انجام گردد.
با این حال در اینجا  Cayenne ترفندی در آستین دارد؛ همانند پانامرا توربو S هیبریدی 680 اسب بخاری؛ این ماشین نیز از یک سیستم کمکی در پکیج اسپرت Chrono بهره می برد که از قدرت موتور برقی برای شتاب گیری استفاده می نماید و قادر به تولید 516 فوت-پوند گشتاور، به محض اینکه راننده پایش را روی پدال گاز قرار دهد است. با این حال اینکه چه مقدار نیرو به ماشین اضافه شود بستگی به حالت رانندگی دارد. اگر این مورد آشنا به نظر می رسد، به این دلیل است که سیستم یاد شده در پورشه 918 اسپایدر هیبریدی بکار گرفته شده بود.
اگر بخواهیم در مورد قدرت باتری سخن بگوییم، کاین هیبریدی-E به لطف باتری 14.1 کیلووات-ساعتی ارتقا یافته اش، می تواند 27 مایل حرکت کند، که این مقدار 30% نسبت به سیستم کاین هیبریدی نسل قبل بالاتر رفته است. بطور پیش فرض شارژ باتری 7.8 ساعت طول می کشد، اما با یک شارژر انتخابی onboard این زمان به 2.3 ساعت تقلیل می یابد. دارندگان این ماشین می توانند با استفاده از اپلیکیشن Porsche Connect smartphone فرایند شارژ را نظاره کنند؛ اپلیکیشنی که می تواند ایستگاه های شارژ عمومی را نیز نشان دهد.
کاین E-Hybrid همچنین به لطف سیستم چهار چرخ محرک و سیستم تعلیق فعالش از پس off-road به خوبی بر می آید، که پیش از این در تست های سخت جنوب آفریقا ملاحظه شده بود. سیستم کنترل دینامیکی بدنه پورشه و توان یدک کشی 3.86 تنی این ماشین تنها بخش اندکی از امکانات این SUV اشتوگارتی می باشد.

دیگر امکانات موجود، شامل چرخ های 22 اینچی سبک، صندلی های ماساژور، کنترل جداگانه هوا، سیستم کروز کنترل تطبیقی InnoDrive پورشه می شود. کاین E-Hybrid همچنین اولین پورشه است که می تواند به headup display تمام رنگ مجهز شود.
پورشه کاین E-Hybrid مدل 2019 در ایالات متحده از قیمت 79.900 دلار شروع می شود.
 

مترجم: منا محمدی

اختصایی موتوتل