تویوتا اخیراً مدل سفارشی 86 GR اسپورت را در ژاپن عرضه کرد و به نظر می‌رسد مشتریان آمریکایی نیز نسخه اسپورت تر این کوپه‌ی خوش‌ترکیب را دریافت خواهند کرد.

بنا به گزارش کارز دایرکت، تویوتا 86 مدل 2019 تریم جدید TRD را خواهد داشت که شامل برخی بهبودهای پرفورمنس خواهد بود. هنوز چیزی به‌صورت رسمی تأیید نشده اما گفته می‌شود این خودرو از کیت بدنه TRD و اسپویلر عقب سه‌تکه سود خواهد برد. این خودرو همچنین رینگ‌های 18 اینچی جدید و لاستیک‌های میشلین پایلوت اسپورت 4 را خواهد داشت.

اگرچه تویوتا 86 با رنگ‌های بدنه‌ی متنوعی عرضه می‌شود اما نسخه‌ی سفارشی TRD تنها با رنگ مشکی در دسترس خواهد بود. این نسخه همچنین گرافیک سه رنگی TRD را در کناره‌ها خواهد داشت.

تغییراتی هم در کابین صورت می گیرد به گونه‌ای که کارز دایرکت می‌گوید تویوتا 86 سفارشی TRD دارای پوشش قرمز و مشکی با نشان‌های TRD خواهد بود. از دیگر ویژگی‌های برجسته‌ی کابین می‌توان به کمربندهای ایمنی قرمز و دوخت‌های متضاد به همین رنگ اشاره کرد.

این نسخه سفارشی از نظر پرفورمنس و عملکرد ظاهراً دارای ترمزهای برمبو و دامپرهای SACHS خواهد بود. محصول سفارشی تویوتا همچنین سیستم اگزوز اسپورت TRD را ارائه خواهد کرد اما هنوز مشخص نیست که آیا قدرت 205 اسبی و گشتاور 211 نیوتون متری پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری نیز افزایش خواهد یافت یا خیر.

هنوز حرفی درباره زمان رونمایی این خودرو زده نشده اما مدل پرچم‌دار TRD تنها با گیربکس 6 سرعته دستی در دسترس خواهد بود. ظاهراً قیمت این خودرو از 32420 دلار آغاز می‌شود که در مقایسه با قیمت 28585 دلاری مدل 86 GT 2018 افزایش قابل‌توجهی را نشان می‌دهد.

تصاویر مربوط به نسخه معمولی تویوتا 86 می‌باشند.

 

منبع: پدال