طوفان عظیم خودرو همچنان در حال وزیدن است، پس از آنکه این شرکت مشهور در زمینه لیزینگ چند سال قبل تصمیم به ورود به عرصه خودروسازی گرفت و با طوفان هاوال تبلیغات گسترده خود را آغاز کرد، شاهد عدم تحویل این خودروها به مشتریان و عرض اندام مجدد عظیم خودرو با شرکت ماهیندار هند در نمایشگاه خودرو سال گذشته شهر آفتاب بودیم که البته سرانجام نمایش این خودروهای چینی نیز هنوز به شکل عمومی اطلاع رسانی نشده است.

حالا اما عظیم خودرو موفق به کشف یک کمپانی چینی بسیار جوان شده است. هان تنگ (HANTENG) یا هن تنگ شرکتی که تنها 5 سال قدمت دارد و در سال 2013 در یکی از استان های شمالی چین تاسیس شده است.

 

هن تنگ در عرض این 5 سال تمرکز خود را بر بخش تحقیق و توسعه قرار داده است و ماحصل این رویکرد عرضه دو مدل هن تنگ X5 و هن تنگ X7 در حال حاضر است که هر دو کراس اوور هایی با موتورهای توربو محسوب می شوند و جالب تر آنکه هن تنگ حتی یک مدل پلاگین هایبرید را نیز در سبد محصولات خود عرضه می کند که برای یک کمپانی نوپای پنج ساله دستاوردی شگرف به نظر می رسد. به هرحال هن تنگ X5 با موتور توربو 1.5 لیتری 150 اسب بخاری و گیربکس CVT با انتقال نیرو به چرخ های جلو از سوی عظیم خودرو 130 میلیون تومان قیمت گذاری شده است و مدل X7 با موتور 2.0 لیتری 190 اسب بخاری و گیربکس دوبل کلاچ شش سرعته تک دیفرانسیل (جلو) در حدود 150 میلیون تومان قیمت خورده است اینکه در وسط اتفاقات عجیب و غریب بازار خودرو و آشفته بازاری که معلوم نیست به کجا ختم می شود، سر و کله یک برند کاملاً جدید به نام هن تنگ پیدا می شود و حتی قیمت آنها نیز مشخص شده و به یکباره در سایت های خرید و فروش خودرو مملو از آگهی های فروش می شود، جای تعجب دارد و باید منتظر ماند و دید که سرنوشت این پروژه تازه عظیم خودرو چه خواهد شد؟
 

منبع: خودرو بانک