بی شک، کمپانی ژاپنی نیسان را می‌توان به عنوان یکی از شرکت‌های باکیفیت و با دوام در صنعت خودروسازی امروزی نام نهاد. این کمپانی در حال حاضر دارای منافعی مشترک با برند فرانسوی رنو بوده و خودروهای تولیدی توسط این دو شرکت، در اغلب اوغات دارای پلتفرم و موتوری مشترک هستند.

در بازار خودرویی ایران نیز، محصولات عرضه شده تحت نام برند تجاری نیسان، از محبوبیت و فروش بالایی برخوردار بوده و یکی از بهترین انتخاب‌ها در رده خود محسوب می‌شوند. بر این اساس، امروز قصد داریم به چندین نکته در رابطه با عدم خرید یکی از اتومبیل‌های این شرکت ژاپنی با نام رونیز، در بازار خودرویی ایران اشاره کنیم و با نگاهی کلی به این مدل، نکات منفی آن را عنوان خواهیم کرد. (لازم به ذکر است که شرکت پارس خودرو به عنوان شریک تجاری نیسان در سال‌های گذشته، وظیفه مونتاژ و عرضه این خودرو به بازار داخلی را بر عهده داشت)

۱-فقر آپشن‌های رفاهی

یکی از مهم ترین مواردی که می‌توان در رابطه با عدم خرید نیسان رونیز کارکرده از سوی مشتریان عنوان کرد، فقر آپشن یا همان امکانات رفاهی است. نیسان رونیز با توجه به آنکه در دوره‌ای تولید شد که رقبای این خودرو از آپشن‌های رفاهی بیشتری برخوردار بودند، در سال‌هایی که بر روی خط تولید حضور داشت، به مدلی مشهور در رابطه با نارضایتی خریداران در زمینه امکانات رفاهی تبدیل شد و در همین رابطه، یکی از مهم ترین دلایل عدم خرید از رونیز از سوی برخی مشتریان، موضوع فقر آپشن ‌ای رفاهی در این مدل است و دارندگان پس از استفاده کوتاه مدت، در اغلب موارد مجبور به نصب امکانات دلخواه خود می‌شوند.

۲-مصرف سوخت بالا

از دیگر موارد عدم خرید نیسان رونیز کارکرده از سوی برخی مشتریان که می‌توان به آن اشاره کرد، مصرف سوخت بالای این مدل است. بر این اساس، به اعتقاد کارشناسان، شاید این مدل برای مسیرهای خارج شهری و یا بین شهری مناسب باشد، اما رونیز برای ترددهای داخلی شهری به هیچ وجه خودرویی مقرون به صرفه محسوب نشده و با توجه به پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ این مدل که دارای حجمی برابر با ۲.۴ لیتر است، در مسیرهای شهری و پر ترافیک مصرفی برابر با ۱۵.۹ لیتر بنزین و در مسیرهای خارج شهری و اتوبان، رونیز دارای مصرفی برابر با ۹.۵ الی ۹.۸ لیتر بنزین است که مجموع مصرف آن در نمودار سیکل ترکیبی، برابر با ۱۱.۹ الی ۱۲.۳ بنزین خواهد بود.

همچنین، این نکته نیز مهم است که اعداد اعلامی در این بخش، با معیار بهترین حالت رانندگی و با بهترین شیوه نگهداری عنوان شده‌اند و در صورت عدم رعایت این نکات، مصرف این خودرو بیش از اعداد اعلامی خواهد بود. (لازم به یاداوریست که نیسان رونیز یک خودرو شاسی بلند بزرگ بوده و دارای وزنی در حدود ۱۸۰۰ کیلوگرم است که با توجه به اضافه شدن برخی لوازم اضافی در اغلب اوقات، وزن این خودرو به بیش از ۲ تن نیز می‌رسد)

۳-طراحی بیرونی و درونی بسیار ساده

یکی دیگر از موارد مهم در رابطه با عدم انتخاب نیسان رونیز از سوی برخی مشتریان که می‌توان به آن اشاره کرد، طراحی بیرونی و دورنی ساده این مدل است. بر این اساس، باید گفت که طراحی ظاهری رونیز بدون هیچ گونه نکته هیجان انگیزی بوده و با توجه به سیاست‌های کمپانی نیسان در سالیان گذشته که بر روی طراحی ساده خودروها برای بالا بردن هرچه بیشتر کیفیت و دوام، تاکید داشت، رونیز نیز دارای نمای بیرونی نچندان جذاب است.

در رابطه با طراحی درونی این مدل نیز می‌بایست گفت که همانند نمای ظاهری، نمای داخلی و اتاق این مدل بسیار ساده است و به اعتقاد علاقمندان و کارشناسان، به دور از هیچ گونه نکته‌ای برای جلب توجه بوده و این موضوع به خودی خود باعث عدم استقبال برخی مشتریان حتی در زمان تولید این خودرو شد.

۴-صندلی‌های خشک و سفت

از دیگر موارد مهم در رابطه با عدم انتخاب نیسان رونیز از سوی برخی مشتریان که می‌توان به آن اشاره کرد، صندلی‌های خشک و سفت این مدل است. بر این اساس، با توجه به گفته برخی دارندگان این مدل، صندلی‌های رونیز چه در ردیف جلو و چه در ردیف عقب سفت و خشک بوده و به دلیل اینکه این خودرو ساختار طراحی محکمی را دارا است، سواری آن نیز در برخی اوقات نامطلوب است و در این رابطه، باید گفت که انتخاب این مدل برای افرادی که به سواری و راحتی خودرو خود اهمیت می‌دهند، کمی دور از منطق است.

۵-قیمت بالا

سرانجام، آخرین نکته ای که می‌توان در رابطه با عدم خرید نیسان رونیز کارکرده از سوی برخی مشتریان عنوان کرد، قیمت بالای آن است. بر این اساس، اگر شخصی بخواهد مدل‌های بالا و در اصطلاح آخرین سری های رونیز را با کارکردی کمتر از ۹۰ هزار کیلومتر و در بهترین شرایط موتوری و ظاهری با لوازم اضافی تهیه نماید، باید مبلغی بیش از ۱۱۰ میلیون را هزینه نماید که این مبلغ با توجه به عدم حضور این مدل بر روی خطوط تولید و سایر موارد همچون فقر آپشن‌های رفاهی، طراحی ساده، مصرف سوخت بالا و … غیر منطقی به نظر می‌رسد و به اعتقاد فعلان بازار خودرو، نیسان رونیز ارزش پرداخت این چنین مبلغی را دارا نیست.

 

 

منبع: چرخان