درحالی‌که آمریکایی‌ها منتظر معرفی شاسی‌بلند پرچم‌دار آئودی در این کشور هستند، مقامات ارباب حلقه‌ها در اینگولشتات آلمان پیش‌فروش Q8 را شروع نموده‌اند. این خودرو در آلمان قیمت پایه 76300 یورویی دارد که 15100 یورو بیشتر از مدل پایه Q7 است.

آپشن های متعددی برای این شاسی‌بلند پرچم‌دار تدارک دیده شده به گونه‌ای که با پرداخت هزینه اضافی می‌توان پکیج‌های S Line و آئودی دیزاین و همچنین پکیج تکنولوژی را انتخاب کرد. پکیج تکنولوژی شامل هدآپ دیسپلی، دید در شب، فون باکس آئودی و درک رادیو دیجیتال می‌باشد. رینگ‌های 22 اینچی، چراغ‌های جلوی ماتریکس LED، صندلی‌های اسپورت، سیستم تعلیق بادی تطبیقی، سیستم فرمان پذیری تمام چرخ‌ها و طیف وسیعی از سیستم‌های ایمنی در این خودرو قابل انتخاب می‌باشند.

آئودی Q8 فعلاً با مدل 50 TDI کواترو تیپ ترونیک در دسترس است که از پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری دیزلی با قدرت 282 اسب بخار و گشتاور 600 نیوتون متر استفاده می‌کند. قوای محرکه هیبریدی ملایم این خودرو باعث می‌شود شاسی‌بلند 2145 کیلویی آئودی در 6.3 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت 245 کیلومتر در ساعت را ثبت نماید.

نسخه‌های آینده‌ی این خودرو شامل نسخه اسپورت SQ8 خواهد بود که پیش از پایان سال جاری با پیشرانه‌های بنزینی و دیزلی عرضه خواهد شد. یک مدل دیگر نیز RS Q8 خواهد بود که احتمالاً در سال 2019 با قوای محرکه هیبریدی 670 اسبی پورشه پانامرا توربو S E-Hybrid معرفی خواهد شد.

نسخه آمریکایی این خودرو نیز در سه‌ماهه پایانی سال جاری معرفی می‌شود.

شاید خبر داشته باشید که Q8 نهایتاً پرچم‌دار آئودی نباشد زیرا خبرهایی درباره احتمال ساخت شاسی‌بلند Q9 به گوش رسیده است؛ اما ارباب حلقه‌ها پیش از ساخت آن اقدام به عرضه مدل‌های الکتریکی E-Tron و E-Tron اسپورت بک خواهد کرد.

 

 

منبع: پدال