برند نوپای دی‌اس هم قصد دارد مانند اکثر خودروسازان در بخش کراس‌اوورها حضور پیدا کند. اولین گام برای تحقق این هدف معرفی کراس‌اوور کامپکت لوکس دی‌اس 7 کراس‌بک بود و سپس ساخت کراس‌اوور کوچک‌تری بنام دی‌اس 3 کراس‌بک در دستور کار این برند لوکس فرانسوی قرار گرفت. حال تصاویری از این کراس‌اوور جدید افشا شده است که طراحی داخلی و خارجی آن‌را نشان می‌دهد.

با توجه به این تصاویر، طراحی کلی دی‌اس 3 کراس‌بک شباهت زیادی به دی‌اس 7 کراس‌بک دارد به‌گونه‌ای که در قسمت جلویی آن جلوپنجره‌ای شش‌ضلعی مشابه برادر بزرگ‌ترش دیده می‌شود که خطوط کرومی آن تا زیر چراغ‌ها کشیده شده است. در چراغ‌های جلو اما اشکالی چندضلعی کار شده که فرم متفاوت و منحصربه‌فردی به آن بخشیده است.

یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های پروفیل جانبی دی‌اس 3 کراس‌بک قسمت دُم کوسه‌ای در ابتدای پنجره‌های عقب است که خط کمر را قطع کرده است. علاوه بر این، ستون‌ها هم مشکی‌رنگ هستند تا نمای سقف شناور ایجاد گردد. در نمای عقبی هم چراغ‌های باریکی دیده می‌شود که با کرومی احاطه شده‌اند. در زیر چراغ‌ها نیز خروجی‌های هوای تزئینی کار شده‌اند درحالی‌که در قسمت پایینی سپر هم دو سر اگزوز بزرگ به چشم می‌خورند که احتمالاً در مدل‌های قدرتمندتر ارائه می‌شوند.

کابین دی‌اس 3 کراس‌بک فرم ساده‌ای دارد که ویژگی‌های الماس مانندی در آن دیده می‌شود مانند دریچه‌های تهویه که در زیر سه مجموعه از دکمه‌ها قرار گرفته‌اند. کنسول مرکزی این کراس‌اوور لوکس فرانسوی نیز به همان سبک دی‌اس 7 کراس‌بک طراحی شده یعنی کنترلرهای جواهر مانندی شیفتر دنده را احاطه کرده‌اند. همچنین صفحه آمپر خودرو از نوع دیجیتالی بوده و یک صفحه‌نمایش تبلت مانند هم در بالای داشبورد برای ارائهٔ سیستم اطلاعاتی-سرگرمی تعبیه شده است.

دی‌اس 3 کراس‌بک پاسخ فرانسوی‌ها به کراس‌اوورهای کوچک لوکسی مثل آئودی Q2 و مینی کانتریمن محسوب می‌شود این نخستین محصول شرکت پژو-سیتروئن است که روی پلت‌فرم جدید این شرکت بنام CMP ساخته می‌شود. این پلت‌فرم با نصب قوای محرکهٔ الکتریکی هم سازگاری دارد؛ بنابراین نسخهٔ تمام الکتریکی از دی‌اس 3 کراس‌بک با بُردی تا 450 کیلومتر هم ساخته خواهد شد. دی‌اس رونمایی رسمی از این کراس‌اوور جدید را برای نمایشگاه پاریس امسال در ماه اکتبر برنامه‌ریزی کرده است.

 

 

منبع: وب سایت خودرو