بازار پیش فروش خودروهای وارداتی توسط شرکت‌های واردکننده به طور کلی ملغی شده و یا با شرایط بسیار پرابهام انجام می‌شود که از جمله این شرایط می‌توان به عدم قطعیت در قیمت خودرو و همچنین عدم وجود سود مشارکت و با بازه‌های بسیار طولانی مدت که همه این شرایط نشان می‌دهد، این شرکت‌ها صرفا به دنبال جذب نقدینگی هستند تا بتوانند به حیات خود ادامه دهند و یا از نقدینگی افراد برای کسب سود خود بهره ببرند که با قانون جدید جلوی این کارها گرفته می‌شود.

وی در ادامه افزود: طبق تصمیمات اتخاذ شده در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مردم باید توجه کنند که از ۳۱ خردادماه به طور کلی واردات خودروهای خارجی ممنوع شده و به همین دلیل اصولا شرکت‌های واردکننده امکان ثبت نام برای پیش فروش محصولاتشان را ندارند چرا که امکان واردات ندارند. این قانون برای همه شرکت‌های رسمی واردکننده برقرار بوده و هیچ استثنایی در نظر گرفته نشده است.

معاون نظارت سازمان حمایت مصرف کنندگان در ادامه گفت: برندهای فاقد نمایندگی نیز به طور کلی تابحال نیز از واردات خودرو منع شده بودند که بدیهی است از این به بعد نیز امکان واردات نخواهند داشت و به همین روال با آنها برخورد خواهد شد. شرکت‌های رسمی نیز می‌بایست تعهدات قبلی خود را از محل خودروهای وارداتی جدید و یا از محل انبار تهیه کنند و به هر ترتیبی که هست می‌بایست تعهدات آنها عملی شود.

 

 

منبع: چرخان