چند هفته پیش مک‌لارن از خودروی اسپرت جدید ۶۰۰LT رونمایی کرد. مک‌لارن چند سال پیش نیز پرچمدار جدید برای سری جدید خودروهای اسپرت با نام ۵۷۰S به جهانیان معرفی کرد. بسیاری از کارشناسان مک‌لارن ۶۰۰LT را بسیار شبیه به مدل ۵۷۰S توصیف کرده‌اند ولی بنا به گزارش‌های منتشر شده از مهندسان مک‌لارن این خودروی جدید تفاوت‌های چشمگیری با مدل‌های دیگر دارد.

مک‌لارن ۶۰۰LT قو‌ی‌تر و سبک‌تر طراحی شده، بطوریکه از کوپه ۵۷۰S حدود ۹۶ کیلوگرم سبک‌تر است و به همین دلیل با وزن ۱۲۴۷ کیلوگرمی می‌تواند شتاب و سرعت بیشتری داشته باشد. یکی از دلایل سبک‌ وزن بودن این خودروی جدید استفاده از جنس فیبر کربنی برای بیشتر بخش‌های بدنه است و در واقع مک‌لارن خیلی جدی بود هنگامی که در گزارش‌هایش منتشر کرد که سوپرکار جدید با وزن فوق‌العاده پایین را به دنیا معرفی می‌کند.

در واقع مک‌لارن ۶۰۰LT مجهز به پیشرانه ۸ سیلندر ۳.۸ لیتری توئین توربو است که می‌تواند ۵۹۲ اسب بخار قدرت خروجی و ۴۵۷ پوند فوت حداکثر گشتاور تولید کند. البته این رقم نسبت به هایپرکار ۷۲۰S سوپر حدود ۴۰ اسب بخار قدرت کمتری دارد که با توجه به شتاب و قدرتش می‌توان این خودروی جدید را منحصر به فرد توصیف کرد.

یکی دیگر از ویژگیهای بارز مک‌لارن ۶۰۰LT بدنه کشیده‌اش است که توانسته آئرودینامیک خودرو را زیاد کند و این به معنای استفاده از سوخت کمتر و سرعت هر چه بیشتر است. کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که تا آبان سال جاری تعداد محدودی از این خودرو با قیمت ۲۴۲ هزار دلاری وارد بازار جهانی شود.

 

 

منبع: چرخان