بی‌ام‌و به عنوان یکی از خودروسازان مطرح دنیا، در عرصه تولید موتورسیکلت نیز به خوبی فعال است و بخش بی‌ام‌و موتوراد (BMW Motorrad) یکی از پیشتازان دنیای موتورسیکلت محسوب می‌شود. برند آلمانی در سال‌های گذشته از مدل‌های موتورسیکلت بی‌ام‌و R nineT رونمایی کرده بود که آخرین آن به سال ۲۰۱۷ برمی‌گردد. در حال حاضر بی‌ام‌و قصد دارد نسخه‌های بروزرسانی‌ شده از این موتورسیکلت محبوب را با رنگ‌های سفارشی جدید در قالب مدل ۲۰۱۹ راهی بازار کند.

در بیش‌تر قسمت‌ها، تغییرات شامل طرح‌های رنگ جدید و بهبود سیستم‌هایی است که در برخی مدل‌ها به عنوان ویژگی استاندارد به کار رفته‌اند. برخی ویژگی‌ها مانند چراغ ترمز دینامیک که در مدل بی‌ام‌و R nineT حالت استاندارد دارند، اکنون در ایالات متحده آمریکا مجاز نیستند. همچنان از پیشرانه باکسر ۱۱۷۰ سی‌سی با ۱۷۰ اسب بخار قدرت در موتورسیکلت بی‌ام‌و R nineT مدل ۲۰۱۹ بهره گرفته می‌شود، که همراه با امکاناتی از جمله ترمز ضدقفل (ABS) و سیستم کنترل پایداری خودکار (ASC) عرضه خواهند شد. سواری راحت، صندلی ارگونومیک و قابلیت سفارشی‌سازی بالا از جمله ویژگی‌های دیگر این موتورسیکلت محبوب به شمار می‌روند.

طرح‌های رنگ جدید برای مدل‌ ۲۰۱۹ از موتورسیکلت بی‌ام‌و R nineT تحت نسخه سفارشی Option 719 ارائه شده است. نسخه آپشن 719 شامل قطعاتی می‌شود که توسط بخش سفارشی‌سازی بی‌ام‌و موتورراد اسپشیال (BMW Motorrad Spezial) ساخته شده‌اند و با طرح‌های رنگ جدید تکمیل خواهند شد. البته هنوز بی‌ام‌و قیمت این نسخه سفارشی را اعلام نکرده است. با هم نگاهی به این مدل‌ها خواهیم داشت. 

بی‌ام‌و R nineT پولوکس مدل ۲۰۱۹

بیایید با مدلی شروع کنیم که انتظار داریم ظاهر متقارن و برجسته‌تری از آپشن 719 ارائه می‌کند. رنگ قرمز مریخی / آبی کیهانی با نشانه بزرگ سفید رنگ "719" در اطراف مخزن سوخت به چشم می‌خورد. قرمز، سفید و آبی ترکیب رنگی متداول برای مدل‌های بی‌ام‌و است، اما معمولا سفید به عنوان رنگ غالب شناخته می‌شود. در این‌جا چنین ترکیب رنگی برای برجسته کردن نام تجاری آپشن 719 به کار می‌رود. البته این ترکیب رنگ بیش‌تر یادآور مارگو رابی (بازیگر استرالیایی) در فیلم سینمایی جوخه انتحار است تا این‌که بخواهد نماد آپشن 719 باشد.

نسخه آپشن 719 به طور دقیق نوعی نام خانوادگی محسوب نمی‌شود، بنابراین به نظر نمی‌رسد که بی‌ام‌و قصد داشته باشد بسیار روی آن تاکید کند. لوگوی دایره‌ای بی‌ام‌و نیز به در میان اعداد قرار دارد و به طور کلی می‌توان گفت که چنین طرح رنگی برای موتورسیکلت‌ بی‌ام‌و R nineT، بسیار نامعمول است. 

نسخه پولوکس (Pollux) که نام یکی از درخشان‌ترین ستارگان آسمان است و در فارسی سرپسین نامیده می‌شود، در تصویر بالا با سبز تیره در مقابل تریم آلومینیوم و طلایی، نسبتا آرام به نظر می‌رسد. چنین طرح رنگی یادآور سبک زیبایی‌شناسی کلاسیک و برازنده مدل‌های مدرن موتورسیکلت بی‌ام‌و R nineT است.

بی‌ام‌و R nineT پیور مدل ۲۰۱۹

بی‌ام‌و R nineT پیور (Pure) دارای دو طرح رنگ آپشن 719 خواهد بود که اولی ترکیب سیاه متالیک و طلایی است، در حالی که دومی دارای ترکیب سیاه متالیک و سفید خواهد بود. هر دو نسخه از برخی خطوط سیاه در امتداد زانوی موتورسوار روی باک بنزین استفاده می‌کنند و بسیار جذاب هستند.

بی‌ام‌و R nineT ریسر مدل ۲۰۱۹

نسخه ریسر (Racer) موتورسیکلت بی‌ام‌و R nineT از همان طرح‌های رنگ نسخه پیور بهره می‌گیرند، اما با ترکیبی از رنگ طلایی برجسته‌تر می‌شوند.

بی‌ام‌و R nineT اسکرامبلر مدل ۲۰۱۹

نسخه اسکرامبلر (Scrambler) موتورسیکلت بی‌ام‌و R nineT نیز از طرح رنگ سیاه متالیک و سفید یا طرح سیاه متالیک و طلایی استفاده می‌کند. در میان گزینه‌های اختیاری این نسخه می‌توان به رینگ دارای پره‌های متقابل اشاره کرد.

 

 

 

منبع: زومیت