جایی که زندگی می‌کنید تأثیر بسیار زیادی روی میزان استرس‌زا بودن حمل‌ونقل روزانه شما دارد. به تازگی مطالعه‌ای در این رابطه انجام شده و نتایج حاصل از آن بهترین و بدترین شهرها برای رانندگی در آمریکا را نشان داده‌اند.

مطالعه انجام شده توسط Wallet Hub تعداد 100 شهر بزرگ آمریکا را به همراه 29 فاکتور کلیدی رانندگی غیردوستانه را دربرمی گیرد. این فاکتورها شامل همه‌ی موارد همچون قیمت متوسط سوخت و تأسیسات تعمیر خودرو در شهر می‌باشد.

بهترین شهرها برای رانندگان آمریکایی شهر رالی در کارولینای شمالی است. پس از این شهر نیز کورپوس کریستی در تگزاس و اورلاندو در فلوریدا با فاصله‌های کم در مکان‌های بعدی قرار دارند.

شهرهای بعدی‌ای که تکمیل کننده 10 شهر خوب برای رانندگی هستند در فلوریدا، تگزاس و کارولینای شمالی واقع شده‌اند. این شهرها شامل گرینزبورو، پلانو، وینستون-سالم، دورهام، ال پاسو، جکسون ویل و تامپا هستند.

اما لیست بدترین شهرها برای رانندگی کمی سورپرایز کننده است زیرا شامل برخی شهرها با جمعیت کم می‌باشد. در این بخش باید به شهر دیترویت، میشیگان اشاره کنیم.

اگرچه برخی شهرها مشکل ترافیک دومین و سومین شهرهای بد از نظر رانندگی یعنی سان‌فرانسیسکو و اوکلند را نداشته اما ترکیب حق بیمه بالا، میزان جرم و جنایت قابل‌توجه و برخی از بدترین جاده‌های آمریکا باعث شده‌اند در رتبه‌ای نازل قرار گیرند.

از دیگر شهرهای بد برای رانندگان آمریکایی می‌توان به بوستون، نیویورک، لس‌آنجلس، شیکاگو و واشنگتن اشاره کرد. بسیاری از این شهرها دارای ترافیک شلوغ و سنگین، تصادفات بالا و بهای سوخت گران هستند.

خب صحبت از ترافیک شد و باید گفت رانندگان آمریکایی در هر سال بیش از 290 ساعت را پشت فرمان خودروی خود هدر می‌دهند. این ترافیک سنگین به‌طور متوسط در هر سال هزینه حدود 1700 دلاری را به مالک خودرو تحمیل می‌کند که به دلیل وقت و سوختی است که در ترافیک به هدر می‌رود.

منبع: wallethub

 

 

منبع: پدال