نیسان GT-R خصوصیات عالی بسیار زیادی دارد. این خودرو را همه با نام مستعار گودزیلا می‌شناسند اما خب برخی‌ها به همین صفت بسنده نکرده و لقب‌های بیشتری را هم برای GT-R در نظر گرفته‌اند. هرچند مدیر طراحی نیسان آقای آلفونسو آلبیسا تأیید کرده این شرکت یک‌قدم فراتر خواهد گذاشت و نسل بعدی گودزیلا را به “سریع‌ترین خودروی سوپر اسپورت دنیا” تبدیل خواهد کرد.


این مدیر بلندپایه در مصاحبه اختصاصی با اتوکار گفته که نسل بعدی GT-R بر پایه مدل طراحی شده توسط ایتال دیزاین یعنی GT-R50 بنا نخواهد شد. نسل جدید گودزیلا خودروی متفاوتی خواهد بود و باید یک خودروی ویژه و خاص باشد. او همچنین خاطرنشان کرده نیسان باید هویت بصری این خودرو را که تفاوت‌های زیادی در مقایسه با سایر خودروهای این کلاس دارد حفظ کند. به صورت کوتاه باید گفت GT-R خودروی منحصربه‌فردی خواهد بود.

 

 

Nissan 2020 Vision Gran Turismo Concept

Nissan 2020 Vision Gran Turismo Concept


با این تفاسیر می‌توان گفت کانسپت نیسان 2020 ویژن می‌تواند به عنوان پایه طراحی نسل بعد خودروی سوپر اسپورت نیسان عمل کند. طراحی کانسپت یاد شده ترکیبی از خطوط قوی و گیرا است که قطعاً در خودرویی تولیدی بسیار جذاب خواهد شد؛ اما خیلی امیدوار نشوید. آلبیسا گفته است بی‌وقفه در حال بررسی اسکچ های نسل بعدی GT-R است. او به همراه تیمش هنوز کار جدی روی این خودرو را انجام نداده‌اند و منتظر نهایی شدن پیشرانه و پلتفرم جدید مانده‌اند.


او همچنین گفته که چالش‌های جدیدی پیش روی مهندسان وجود خواهد داشت. زمانی که کار مهندسان در بحث مشخصات فنی تمام شود تیم طراحی کار خود را شروع خواهد کرد. آلبیسا اضافه کرده الکتریکی سازی شاید بخشی از قوای محرکه جدید گودزیلا باشد اما هنوز این خبر تأیید نشده است. نظر کنونی آلبیسا این است که نیسان GT-R جدید صرف‌نظر از نوع قوای محرکه، در پیست حرف اول را خواهد زد.

 

 

منبع: پدال