به‌تازگی شرکت مک لارن انگلیسی از خودرویی قدرتمند بانام ۶۰۰LT رونمایی کرده است. خودرویی که به‌عنوان سریع‌ترین و قدرتمندترین خودروی اسپرتی که تابه‌حال ساخته‌شده است شناخته‌شده است اما با این‌وجود مک لارن هنوز هم به‌صورت کامل راضی نشده است.

طبق گفته‌های مهندس ارشد این شرکت، پائول برنهان، مک لارن قصد ساخت خودرویی به‌مراتب سریع‌تر از این مدل را با الهام گرفتن از ۵۷۰S GT4 مسابقه‌ای دارد. شاید دانستن این مطلب که ۶۰۰ LT تا چه حد می‌تواند در جاده‌های معمولی مانند خودروهای مسابقه‌ای عمل کرده و قابل‌استفاده باشد، جالب و هیجان‌انگیز است.

درحالی‌که مدل ۶۰۰LT چیزی حدود ۹۶ کیلوگرم از ۵۷۰S سبک‌تر است، مدل اسپورت قدرتمند جدید، به لطف بدنه خود که تماماً از جنس فیبر کربن است، از ۶۰۰LT با وزن ۱۲۴۷ کیلوگرمی خود نیز سبک‌تر شده است.

در بحث موتوری و قدرت نهفته زیر کاپوت نیز باید گفت که ۶۰۰LT با موتور ۳.۸ لیتری V8 و استفاده از توربو دوقلو، توانایی تولید ۵۹۲ اسب بخار در کنار ۴۵۷ پوند-فوت گشتاور را دارد. درحالی‌که انتظار می‌رود مدل GT4 جدید جاده‌ای، به بتواند قدرت ۶۷۰ اسب بخار را تولید کرده و خود را به ابر خودروهای قدرتمند صنعت خودروسازی نزدیک‌تر کند.

این قدرت زیاد تولیدی در خودروهای اسپرتی مانند ۶۰۰LT جدید، با بدنه‌ای به‌مراتب آیردودینامیک تر که از ۵۷۰S GT4 مسابقه‌ای الهام گرفته در کنار باله بزرگ قابل تنظیم عقبی، دمپرها و شاسی‌های مدرن می‌تواند تولیدشده و به جاده منتقل شود.

 

 

منبع: چرخان