3340! این عدد نشان دهنده میزان فروش مک لارن در سال پیش بوده و رکورد تاریخی آنها را شکسته است. حدود دو سوم این خودروها به خانواده سری اسپورت مک لارن تعلق داشته‌اند که اخیراً یک پرچم‌دار با نام 600LT را نیز پذیرا شده است. تمامی محصولات مک لارن با دستان هنرمندان مهندسان و کارکنان این برند در تأسیسات surrey ساخته شده و به مشتریان خوش‌شانس تحویل می‌شوند. 86 نمایندگی در 31 کشور جهان وظیفه تحویل خودروهای مک لارن به مشتریان را بر عهده دارند.

 


مرکز تولید مک لارن MPC هر روز تا 20 خودرو را مونتاژ می‌کند و این ویدئوی جدید ایده‌ای جذاب از چگونگی ساخت سوپرکارهای این برند را به ما نشان می‌دهد. مراحل گوناگون تولید از آماده کردن بدنه تا رنگ‌آمیزی را می‌توان در این ویدئو مشاهده کرد. پیش از حمل خودرو توسط تریلر، مک لارن به‌صورت کامل خودرو را کاور می‌کند تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشد.


این خودروساز بریتانیایی این روزها بسیار مشغول است زیرا برنامه تجاری جدیدش نشان دهنده تولید 18 مدل جدید در بازه زمانی کنونی تا اواسط دهه میلادی آینده است. تمامی مدل‌های جدید تا سال 2025 دارای قوای محرکه الکتریکی شده خواهند بود که یکی از این خودروها جانشین پرچم‌دار مک لارن یعنی P1 است. به لطف سرمایه‌گذاری سنگین 1.2 میلیارد پوندی، سطح تولید این خودروساز با افزایش حدود 75 درصدی به حدود 6 هزار دستگاه در سال 2025 خواهد رسید و شبکه نمایندگی‌ها نیز به 100 عدد افزایش خواهد یافت.


طرفداران مک لارن F1 افسانه‌ای نیز صبورانه منتظر دیدن جایگزین معنوی این خودرو هستند. چنین خودرویی که با کد BP23 نامیده می‌شود دارای سه صندلی بوده و سریع‌تر از خودروی F1 ذکر شده خواهد بود. این خودرو که با نام هایپر GT توصیف شده تنها به تعداد 106 دستگاه و با قیمت 2.5 میلیون دلاری ساخته خواهد شد.

 

[دانلود ویدئو]

 

 

 

منبع: پدال