مشاهده خودروهایی با چند صد هزار کیلومتر کارکرد خیلی سخت نیست و مهندسی و تکنولوژی بهتر به این موضوع کمک می‌کند؛ اما هرچقدر که بیشتر خودرو را برانید بیشتر آن را مستهلک خواهید کرد؛ اما کدام خودرو بیشترین کارکرد را داشته است؟ و کدام خودرو کمترین کارکرد را ثبت نموده است؟ وب‌سایت iSeeCars با اعداد و ارقام بازی کرده تا این موضوع را به ما نشان دهد. نتایج به دست آمده به اندازه‌ای که انتظار دارید سورپرایز کننده نیستند!


این وب‌سایت نگاهی داشته به بیش از 1.7 میلیون دستگاه خودروی فروشی با سن بیش از 10 سال داشته تا داده‌های ضروری و موردنیاز برای این لیست را به دست بیاورد. این وب‌سایت فهمیده شاسی بلندها، لیست را در قبضه خود داشته‌اند؛ اما اوضاع درباره خودروهایی که کمترین میزان کارکرد را داشته‌اند چگونه بوده است؟ خب همه‌ی 10 خودروی کم کارکرد از نوع اسپورت دو درب هستند که از موستانگ تا پورشه 911 را شامل می‌شوند.

خب بدون صحبت اضافه‌ای این شما و این هم لیست پیمایش میانگین سالانه کم کارکردترین خودروها!

  1. فورد موستانگ کوپه – 14468 کیلومتر


اگرچه موستانگ در ویدئوهای بسیار متعددی به چشم خورده اما در مقایسه با شاسی بلندها و مینی ون‌ها خیلی رانده نشده است. طراحی دیفرانسیل عقب موستانگ و صندلی‌های عقب تنگ باعث شده موستانگ به عنوان خودروی دوم خانواده‌ها استفاده شود.

  1. ب ام و سری 6 کوپه – 14315 کیلومتر


کوپه طویل و لوکس ب ام و رتبه نهم را به دست آورده و در یک سال به‌طور متوسط تنها 14315 کیلومتر رانده شده است. این میزان کارکرد 22 درصد کمتر از متوسط کارکرد خودروهایی با 10 سال سن می‌باشد.

  1. فورد موستانگ کانورتیبل – 13610 کیلومتر


موستانگ کانورتیبل تنها دو پله با برادر کوپه فاصله داشته و رتبه هشتم را به دست آورده است. شما تنها زمانی که آب‌وهوا مساعد باشد این خودرو را خواهید راند بنابراین کارکرد کمتر نسخه روباز موستانگ در مقایسه با مدل کوپه توجیه‌پذیر است.

  1. ب ام و سری 6 کانورتیبل – 12379 کیلومتر


درست همانند موستانگ، ب ام و سری 6 کانورتیبل نیز کارکرد کمتری در مقایسه با نسخه کوپه داشت است. این رویه در کل لیست کم کارکردترین خودروها دیده می‌شود جایی که نسخه‌های کوپه و کانورتیل حضور دارند و در این مقایسه نمونه‌های کانورتیبل کارکرد کمتری را ثبت کرده‌اند.

  1. مزدا MX-5 میاتا کانورتیبل – 11147 کیلومتر


این اولین خودروی اسپورت دو درب لیست است. نبود صندلی‌های عقب و کابین کوچک باعث شده‌اند مزدا میاتا طیف خریداران محدودی داشته باشد. شما با این خودرو خانواده خود را به مسافرت یا دیدن یک فیلم نمی‌برید، این‌طور نیست؟!

  1. مرسدس بنز SL کلاس کانورتیبل – 10005 کیلومتر


مرسدس بنز SL کلاس که در لیست ما دیده می‌شود ترکیبی از چند فاکتور است. یک اینکه خودرویی کانورتیبل بوده و بنابراین استفاده از آن به آب‌وهوای مناسب محدود می‌شود. دومین نکته اینکه با یک خودروی لوکس طرف هستیم. خودروهای لوکس به‌طور متوسط کارکرد کمتری دارند.

  1. شورولت کوروت کوپه – 7948 کیلومتر


شورولت کوروت کوپه در رتبه چهارم قرار گرفته و 56.8 درصد کمتر از حد متوسط رانده شده است. مدیر وب‌سایت iSeeCars گفته خودروهای کوپه و کانورتیبل کمترین کارکرد را بین کلاس‌های خودرویی گوناگون داشته و مدل‌های کوپه 23 درصد کمتر از حد متوسط رانده می‌شوند درحالی‌که این میزان در کانورتیبل ها به 54 درصد می‌رسد.

  1. پورشه 911 کوپه – 7462 کیلومتر


تفاوت کمی بین پورشه 911 کوپه و کانورتیبل از نظر کارکرد متوسط سالانه وجود دارد. مدل کوپه چند کیلومتری بیشتر در یک سال کار می‌کند اما خب فاصله بین دو برادر خیلی زیاد نیست.

  1. پورشه 911 کانورتیبل – 7279 کیلومتر


رتبه دوم به 911 کانورتیبل رسیده است. داده‌های منتشر شده به تریم های به خصوصی اشاره نداشته اما با توجه به اینکه پورشه سبد محصولات پرفورمنسی تولید می‌کند بنابراین احتمال کارکرد بالای محصولات این برند کم است.

  1. شورولت کوروت کانورتیبل – 7024 کیلومتر


کم کارکردترین خودروی این لیست کوروت کانورتیبل است. نسخه روباز این خودروی آمریکایی به‌طور متوسط 61.8 درصد کمتر از کارکرد یک خودروی 10 ساله رانده می‌شود. کوروت همانند اکثر خودروهای حاضر در لیست طیف مشتریان محدودی داشته و برای سواری‌های آخر هفته و سر زدن به پیست طراحی شده است.

منبع: MOTOR1

 

 

 

منبع: پدال