با خروج آمریکا از برجام و و تعلیق فعالیت‌های سرمایه گذاری پژوسیتروئن در ایران، بسیاری از مشتریانی که محصولات مشترک ایران‌خودرو و پژو را به صورت پیش فروش خریداری کرده‌اند، نگران دریافت خودروهایی مانند پژو ۲۰۰۸ هستند که شایعاتی پیرامون عدم توانایی تحویل این خودروها به مشتریان وجود دارد که توسط روابط عمومی این شرکت تکذیب شد.

به گزارش چرخان، گروه خودروسازی ایران‌خودرو که یکی از بزرگترین شرکت‌های منتفع از برجام بود، با همکاری‌های گسترده خود توانسته بود محصولات قابل توجهی را به صورت مشترک تولید کرده و به بازار ایران عرضه کند ولی با خروج آمریکا از برجام، عملا همه فعالیت‌های این شرکت متوقف شده است.

پژو ۲۰۰۸ که یکی از محصولات بسیار پرطرفدار ایکاپ بوده و استقبال بسیار خوبی از این محصول صورت گرفته، در حال حاضر طبق اخبار و شایعات منتشر شده با مشکل تولید روبرو شده ولی روابط عمومی ایران‌خودرو این موضوع را تکذیب کرده است.

طبق اطلاعیه صادر شده توسط مدیرعامل ایکاپ،  تمامی خودروهای پژو ۲۰۰۸ ثبت نام شده به مشتریان تحویل داده خواهد شد و مشتریان نگران خودروهای خریداری شده خود نباشند.

این مقام مسئول ضمن عذرخواهی بابت تاخیر در تحویل خودروهای ثبت نامی گفت: تمام خودروهای ثبت نام شده در تعهد شرکت ایران‌خودرو بوده و قطعا به همه تعهد صورت گرفته، عمل خواهیم کرد. مشتریان در صورت نیاز برای ارتباط با مسئولین ایکاپ می‌توانند به راه‌های ارتباطی قبلی مراجعه کرده و سوالات خود را از همان طرق اعلامی بپرسند. همکاران ما در ارتباط با مشتریان به همه سوالات و نگرانی‌های مشتریان پاسخ خواهند داد.

شنیده‌ها حاکی از آن است که از شروع به تولید پژو ۲۰۰۸ در سال گذشته، چیزی در حدود ۵ هزار دستگاه از این محصول تولید شده و همچنین صدها سفارش به صورت “پیش فروش” وجود دارد که ایکاپ با مشکلات موجود و تحریم‌های وضع شده، در تامین قطعات آن دچار مشکل شده و احتمالا از روش‌های معمول در این زمینه برای تامین قطعات استفاده خواهد شد.

 

منبع: چرخان