سلیقه افراد در زمینه‌های مختلف با هم تفاوت زیادی دارد؛ به همین علت نمی‌توان از سلیقه یک فرد به خودروی موردعلاقه‌اش تنفر داشت یا سلیقه او را تایید کرد، چرا که هر انسانی معیارهایی برای خودروی سواری خود دارد. اما بسیاری از خودروها و مدل‌ها هستند که نمی‌توان به هیچ وجه با آن‌ها مخالفت کرد. لامبورگینی هوراکان که با هنر تیونینگ خودرو توسط TR3 پرفورمنس اصلاح شده است، از جمله این محصولات به شمار می‌رود که شاید همه خواهان تجربه سواری با آن باشند.

2017 Lamborghini Huracán / سوپراسپرت لامبورگینی هوراکان مدل 2017

چیزی که در این مدل خودروی سوپراسپرت بیش از همه جلب توجه می‌کند، قسمت عقب است. مهم‌ترین بخش این لامبورگینی هوراکان LP 610-4 مدل ۲۰۱۷، مربوط به سپر عقب است. از آن‌جا که قسمت عقب هوراکان با هیچ پوششی پوشیده نمی‌شود، عظمت و قدرت آن را می‌توان به وضوح دید که چگونه به‌ صورت هنرمندانه ایجاد شده است. رنگ روشن دریچه ورودی هوا و اگزوز با ظاهر مشکی سوپراسپرت در تضاد است و همین به زیبایی لامبورگینی هوراکان می‌افزاید. استفاده از رینگ‌های سفارشی ADV5.2 M.V2 CS نیز از جمله تغییرات دیگر به شمار می‌رود.

2017 Lamborghini Huracán / سوپراسپرت لامبورگینی هوراکان مدل 2017

اما برداشتن سپر عقب تنها ایده تیونینگ خودرو در لامبورگینی هوراکان نیست. این خودروی سوپراسپرت علاوه بر اصلاحات ظاهری، از پیشرانه خورجینی ۱۰ سیلندر ۵.۲ لیتری بهره می‌برد که به لطف توربوشارژر دوقلو، قدرت آن از ۶۰۲ به ۸۵۰ اسب بخار افزایش یافته است.  به منظور بهبود سیستم خنک‌کاری پیشرانه، اینترکولر در قسمت بار خودرو (واقع در جلوی سوپراسپرت) قرار دارد تا عملکرد آن را بهبود بخشیده و بازده را افزایش دهد. همچنین در فضای بار، جعبه یخ تعبیه شده است که می‌توان از آن برای نگه‌داری مواد غذایی نیز استفاده کرد. 

2017 Lamborghini Huracán / سوپراسپرت لامبورگینی هوراکان مدل 2017

لامبورگینی هوراکان مدل ۲۰۱۷ با قدرت ۸۵۰ اسب بخار، نمونه بارزی از هنر تیونینگ TR3 پرفورمنس خواهد بود. هر تغییر مثبتی که چهره این سوپراسپرت ایتالیایی را قدرتمندتر نشان دهد، توسط TR3 پرفورمنس روی آن اعمال شده است. عدم استفاده از سپر عقب بیش‌تر شبیه انتخابی برای نشان دادن کارایی قطعات ارزیابی می‌شود، تا این‌که بخواهد برای کاهش وزن باشد.

در حالی که امروزه بسیاری از خودروسازان دنیا پیشرانه خودروهای عملکردی خود را در پوشش قرار می‌دهند، چنین طرحی بسیار جالب و قابل توجه است. حذف سپر عقب و نشان دادن شکوه پیشرانه، می‌تواند هنر مهندسی مدرن را به تصویر بکشد. چنین طرح‌هایی مشتریان خاص خود را دارد و البته نمی‌توان انتظار داشت که همه از آن به یک اندازه لذت ببرند.

 

 

منبع: زومیت