در قسمت اول و دوم از این مقاله به بررسی بیست خودروی پرفروش در بیست کشور جهان پرداختیم، در ادامه خودروهای پایانی این لیست را به شما معرفی می کنیم.

21-رومانی و داچیا 1300، فروش بین سالهای 1969 تا 2004، یک میلیون دستگاه
داچیا 1300 در حقیقت نسخه ای از رنو12 بود که در رومانی به محبوبیت فوق العاده ای دست یافت.برخلاف سایر اتومبیل های اروپای شرقی که معمولا نسخه های قدیمی مدل های اروپایی غربی بودند، شروع به تولید رنو 12 و داچیا 1300 همزمان بود.رنو 12 در سال 1980 از خط تولید خارج شد، اما به دلیل محبوبیت فوق العاده داچیا 1300، تولید آن تا سال 2004 ادامه یافت. امتیاز کارخانه داچیا نیز در سال 1999 به طور کامل به رنو واگذار شد.
 

داچیا 1300

داچیا 1300

22-اتریش و فولکس واگن گلف، فروش از سال 1974 تاکنون، نهصد هزار دستگاه
فروش فوق العاده گلف در اتریش با توجه به همسایگی و نزدیکی فرهنگی-اجتماعی دو کشور آلمان و اتریش، مساله عجیبی نیست.فولکس واگن گلف تاکنون در اتریش 900 هزار دستگاه فروش داشته و همچنان صدر نشینی خود را در این کشور ادامه می دهد.
 

فولکس واگن گلف

فولکس واگن گلف

23-بلژیک و فولکس واگن گلف، فروش از سال 1974 تاکنون، 572 هزار دستگاه
یکی از خطوط تولید فولکس واگن در بلژیک قرار دارد که نشان دهنده تاثیر عمیق این خودرو در این کشور است.از سال 1980 نسل های متوالی گلف در این خط تولید شده اند و بلژیکی ها نیز به خرید آنها علاقه نشان داده اند.
 

فولکس واگن گلف

فولکس واگن گلف

24-ترکیه و رنو سیمبل، فروش از 1999 تاکنون، 330 هزار دستگاه
رنو سیمبل که در بازار کشور ما نیز حضور دارد، در حقیقت خودرویی توسعه یافته از نسل دوم رنو کلیو است و در ترکیه به محبوبیت فراوانی دست یافته تا آنجا که رنو از نسل دوم این خودرو برای اولین بار در نمایشگاه خودروی استانبول رونمایی کرد. این خودرو در حال حاضر با موتورهای 1.2 لیتری بنزینی و 1.5 لیتری توربو دیزل در ترکیه قابل خرید است.
 

رنو سیمبل

رنو سیمبل

25-قطر و تویوتا لندکروزر، فروش از 1951 تاکنون، 220 هزار دستگاه
بنابر گفته کارشناسان، تویوتا کنترل فروش را در قطر کاملا در اختیار خود گرفته و مدل های مختلف لندکروزر هر سال در صدر خودروهای پر فروش این کشور قرا می گیرند.تویوتا لندکروزر با بهره گیری از سیستم چهار چرخ محرکش، تبدیل به خودرویی مناسب و لوکس برای مشتریان قطری شده است.
 

تویوتا لندکروزر

تویوتا لندکروزر

26-ایرلند و فورد فوکوس، فروش از 1998 تاکنون، 150 هزار دستگاه
فورد فوکوس از زمان ورود به بازار در سال 1998، همواره مورد توجه مشتریان ایرلندی قرار داشته و فروش آن پیوسته ادامه داشته است.به روز رسانی موتورهای جدید فورد که باعث کمتر شدن حجم، مصرف سوخت و آلایندگی می شود، موجب پایین آمدن مالیات آلایندگی برای مشتریان شده که فروش خوب این خودرو را در پی دارد.
 

فورد فوکوس

فورد فوکوس

27-کویت و تویوتا پرادو، فروش از 1990 تاکنون، 135 هزار دستگاه
در کشوری که سرشار از بیابان های بزرگ بوده و بنزین نیز در آن ارزان می باشد، طبیعی است که فروش خودروهای چهار چرخ محرک بسیار بالا باشد و تویوتا پرادو به واسطه ترکیب سواری نرم در جاده و راحتی در مسیرهای آفرودی و قابلیت اطمنیان بالا، توانسته نظر مثبت مخاطبان را به خود جلب کند.
 

تویوتا پرادو

تویوتا پرادو

28-پرتغال و رنو کلیو، فروش از 1990 تاکنون، 130 هزار دستگاه
بسیاری انتظار دارند که به واسطه همسایگی اسپانیا و پرتغال، بازار خودروی این کشور نیز در اختیار مدل های سئات باشد، اما فرانسه توانسته بازار خودروی پرتغال را با مدلهای رنو در اختیار بگیرد. پرتغال مقصد تعطیلات گردشگران اروپایی است و رنو کلیو در نسخه های نو و دست دوم، گزینه ای مطرح برای خرید گردشگران و مردم محلی است.
 

رنو کلیو

رنو کلیو

29-فنلاند و اشکودا اوکتاویا، فروش از 1996 تاکنون، 105 هزار دستگاه
فنلاند برنامه های مهمی برای توسعه خودروهای الکتریکی دارد و سهم خودروهای جدید در این بازار قابل توجه است، اما هنوز اشکودا اوکتاویا پر فروش ترین خودروی این کشور است. بیش از دو دهه است که اکثریت خریداران فنلاندی، این خودرو را به عنوان مدل محبوب خود برگزیده اند.
 

اشکودا اوکتاویا

اشکودا اوکتاویا

 

 

 

منبع: خودرو بانک