داج چلنجر SRT دیمن به تاریخ پیوسته اما این به معنی عدم تولید محصولات پرفورمنس جدید برای مسابقات درگ نیست. درست در همین موقع است که داج با چلنجر R/T اسکات پک 1320 مدل 2019 وارد میدان می‌شود.


نام این خودرو از طول مسافت 400 متر در واحد فوت گرفته شده و دارای پیشرانه 8 سیلندر 6.4 لیتری همی با قدرت 485 اسب بخار و گشتاور 643 نیوتون متر است. پیشرانه یاد شده به یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک با ترنس بریک مختص این کلاس متصل شده است.


اگرچه پیشرانه بکار رفته در مدل 1320 همان نسخه R/T اسکات پک استاندارد است اما دارای برخی شاخصه‌های خاص مسابقات درگ می‌باشد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به دیفرانسیل لغزش محدود، شفت‌های اکسل عقب خاص و سیستم تعلیق با دامپرهای تطبیقی و البته حالت درگ است که انتقال وزن به عقب در زمان شروع به حرکت را بهینه می‌کند.


چلنجر R/T اسکات پک 1320 همچنین به دستیار لانچ و قفل خط مجهز شده است. نهایتاً باید به رینگ‌های 20 اینچی آلومینیومی فورج کاری شده‌ای اشاره کنیم که در داخل پیله‌ای از لاستیک‌های ویژه‌ی نکسن SUR4G درگ قرار گرفته‌اند. این لاستیک‌ها که به عنوان مدل‌های رادیال درگ قانونی در جاده شناخته می‌شوند حداکثر چسبندگی را ایجاد می‌کنند.


این تغییرات به کابین نیز راه یافته‌اند به گونه‌ای که این خودرو تنها دارای صندلی راننده است. البته صندلی سرنشین‌ها نیز با پرداخت تنها 1 دلار در دسترس می‌باشند.


طراحان داج همچنین ویژگی‌های جالب زیادی را در کابین بکار برده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به لوگوهای زنبور عصبانی و 1320 در اطراف ورودی‌های هوا اشاره کرد. علیرغم تمرکز روی مسابقه درگ این خودرو دارای سیستم تهویه مطبوع دو ناحیه‌ای، ورود بدون کلید، دستیار پارک و سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه‌نمایش 8.4 اینچی است.


به لطف تمامی این تغییرات، داج چلنجر R/T اسکات پک 1320 می‌تواند در 3.8 ثانیه از سکون به تندی 96 کیلومتر در ساعت برسد و مسافت 400 متر را در 11.7 ثانیه و با سرعت 185 کیلومتر در ساعت طی کند. داج می‌گوید 1320 سریع‌ترین خودروی عضلانی تنفس طبیعی در دسترس است.


جدیدترین محصول داج را می‌توان از اواخر سال جاری سفارش داد. قیمت این خودرو از 44585 دلار آغاز شده و به آن باید 1395 دلار هزینه‌های تحویل را نیز اضافه کرد.

 

[دانلود ویدئو]

 

 

 

منبع: پدال