باید اعتراف کرد که زمان معرفی MG 550 شوالیه و نسل بعدی آن (MG 6) کمتر کسی فکرش را هم نمی کرد که این دو رگه چینی و انگلیسی شانسی برای عرض اندام در بازار کشورمان داشته باشد. مقایسه چنین خودروی ناشناسی با مزدا 3 در آن زمان حسابی سر و صدا به پا کرد و اندکی اما به واسطه تبلیغات بیشتر و کمرنگ شدن تولید مزدا مزدا به دلیل وضع تحریم ها، بازار MG 6 در ایران داغتر شد و حالا می توان در بازار دست دوم مدل هایی از این خودرو را مربوط به سال های 2012 تا 2017 یافت که با رنج قیمتی گسترده ای خرید و فروش می شوند. MG6 یکی از اولین خودروهای توربو وارداتی در بازار کشورمان محسوب می شود و در ابتدای زمان عرضه این ذهنیت وجود داشت که موتور این خودرو به واسطه کیفیت نازل بنزین به سرعت آسیب خواهد دید. اما گذر زمان نشان داد که در صورت دقت نظر مالکین و استفاده از مکمل های سوخت (اکتان) و تعویض به موقع روغن موتور احتمال رسیدن به کارکرد های بالای تر 150 هزار کیلومتر نیز بدون مواجه شدن با عیوب فنی سنگین برای MG6 وجود دارد.
این روزها خرید یک نمونه سالم و مدل پایین MG6 با قیمتی نزدیک به یکصد میلیون تومان امکان پذیر است و برای خرید MG 550 نیز می توانید با بودجه کمتری اقدام نمایید اما برای خرید نسخه های جدید و بعد از فیس لیفت MG6 که از مدل های 2015 الی 2017 در بازار وجود دارند باید مبالغ بالاتری را تا مرز 200 میلیون تومان در اختیار داشت. این درحالیست که در پی کاهش فعالیت مدیا موتور در یکی دوسال اخیر، کیفیت خدمات پس از فروش و تامین قطعات یدکی این خودرو نیز رو به پسرفت است و شاید خرید یک نسخه 200 میلیونی از این خودرو در شرایط فعلی بازار توجیه چندانی نداشته باشد.
در نهایت آخرین نکته برای علاقه مندان احتمالی به این خودرو مجهز به موتور 1.8 لیتری 150 اسب بخاری آنکه، MG6 به شدت به عیوب برقی و الکترونیکی حساس است ولی در شرایط فعلی تعمیرات فنی با هزینه ای معقول قابل رفع هستند. از این رو در صورت تمایل به خرید این سدان نسبتا سریع (َشتا صفر تا صد حدود 9.5 ثانیه) بهتر است از انتخاب خودروهایی که دچار دستکاری در بخش های برق و الکترونیک شده اند، خودداری فرمایید.
 

منبع: خودرو بانک