اگر به نتایج مطالعه کیفیت ابتدایی موسسه جی دی پاور دقت کرده باشید خواهید فهمید ولوو در طی هفت سال گذشته عملکرد بدی داشته است. در مطالعه سال 2018 سوئدی‌ها از آخر سوم شدند و در جوار کمپانی‌های جگوار، لندروور، کرایسلر، میتسوبیشی و سوبارو قرار گرفتند. مدیر تحقیق و توسعه ولوو در مصاحبه با اتوموتیونیوز اروپا امتیازات پایین این خودروساز را با عرضه XC90 مرتبط دانسته است. این شاسی‌بلند لوکس در سال 2014 و به عنوان مدل سال 2015 روانه بازار گردید. هرچند مدیر ولوو می‌گوید عرضه S60 جدید می‌تواند به کامبک این خودروساز کمک کند.


او می‌گوید:

S60 از نظر کیفیت بهترین رخداد عرضه‌ی خودرو در تاریخ ولوو است. بهترین خودرویی که تاکنون عرضه شده XC60 است که در تورسلاندای سوئد و در سال 2017 روی خط تولید رفته است. من فکر می‌کنم S60 بهتر خواهد بود. هنوز قطعیت این موضوع ثابت نشده اما ما سه ماه پس از عرضه اولین نمونه‌ها به بازار این را خواهیم فهمید.


مدیر ولوو می‌گوید این شرکت عرضه‌ی S60 را با پارامترهای زیادی که شامل تعداد سرویس‌های تعمیری هر خودرو پس از سه ماه سرویس می‌باشد اندازه‌گیری خواهد کرد.

 

ولوو S60 2019 در تأسیسات جدید چارلستون واقع شده در کارولینای جنوبی تولید خواهد شد. اگرچه ولوو نمی‌خواهد کیفیت بالاتر این کارخانه را در مقایسه با دیگر تأسیسات تولیدش برجسته کند اما مدیر این برند می‌گوید:

من می‌گویم قطعاً از نظر کیفیت ساخت و دانش ایجاد کیفیت رقابت‌هایی بین تأسیسات گوناگون وجود دارد. این موضوعی مفید برای شرکت ماست.


مشخص نیست که آیا این رقابت سالم به بهبود کیفیت محصولات ولوو منجر خواهد شد یا خیر. برای فهمیدن این موضوع باید تا سه ماه پس از عرضه S60 جدید صبر کنیم…

 

 

 

 

منبع: پدال