در این مقاله دو قسمتی، نگاهی به برترین سدان های حاضر در جاده های دنیا خواهیم داشت.سدان ها یکی از مرسوم ترین انواع خودروهای سبک هستند و با وجود محبوبیت روز افزون SUVها، هنوز به واسطه قیمت کمتری که نسبت به آنها دارند، مورد توجه مخاطبان هستند.اما برترین سدان های حال حاضر جهان چه مدل هایی هستند؟ با هم نگاهی به این سدان های جذاب خواهیم انداخت.

1-آئودی S8، شروع قیمت از 115هزار و 825 دلار
آئودی S8 یکی از برترین سدان های سایز متوسط حال حاضر بازار جهانی است و از موتوری هشت سیلندر مجهز به توربوشارژر دو قلو بهره می برد. شتاب این سدان آلمانی در حدود 3.6 ثانیه است و می توان حداکثر سرعت 250 کیلومتر بر ساعت را با آن تجربه کرد.
 

آئودی S8

آئودی S8

2- مرسدس بنز E63 AMG 4MATIC ، شروع قیمت از 94هزار و525 دلار
مرسدس بنز E63 AMG 4MATIC یکی از مطرح ترین سدان های اسپرت حال حاضر بازار بوده که مجهز به یک موتور 5.5 لیتری هشت سیلندر توربو دوقلو است که می تواند قدرت فوق العاده 550 اسب بخار را در اختیار راننده قرار دهد.با این وجود مرسدس به این قدرت راضی نبوده و برای کسانی که علاقه به قدرت بیشتری دارند، مدل S این خودرو را عرضه کرده که حداکثر قدرت 577 اسب بخار را به آنها ارایه خواهد داد. شتاب صفر تا صد کیلومتر این خودرو، 3.4 ثانیه بوده و حداکثر سرعت این بنز اسپرت، 280 کیلومتر بر ساعت است.
 

مرسدس بنز E63 AMG 4MATIC

مرسدس بنز E63 AMG 4MATIC

3-آئودی S6، شروع قیمت از 71هزار و 825 دلار
آئودی S6 نیز همانند خودروی قبلی یک سدان اسپرت است که ترکیبی از قدرت، تکنولوژی و طراحی مدرن داخلی و خارجی را به خریدار ارایه خواهد کرد.پیشرانه این خودرو از نوع چهار لیتری V8 مجهز به دو توربوشارژر بوده که توان تولیدی 450 اسب بخار را دارد. این موتور مجهز به سیستم غیر فعال کردن سیلندر ها برای بالا بردن راندمان و کاهش مصرف سوخت است و البته سیستم انتقال قدرت آئودی S6 نیز از نوع چهار چرخ محرک می باشد.
 

آئودی S6

آئودی S6

4-بی ام و M3، شروع قیمت از 62هزار و 995 دلار
بی ام و M3 یکی از سدان هایی است که در بازار کشورمان نیز حضور دارد و در تمام دنیا محبوبیت ویژه ای دارد. پیشرانه نسل فعلی، یک موتور شش سیلندر سه لیتری مجهز به دو توربوست که 425 اسب بخار قدرت تولید می کند و جعبه دنده نیز از نوع شش سرعته یا هفت سرعته اتوماتیک است. شتاب این اسپرت باواریایی 3.8 ثانیه بوده و حداکثر سرعت 262 کیلومتر بر ساعت با آن قابل دستیابی است.
 

بی ام و M3

بی ام و M3

5-کادیلاک CTS-V، شروع قیمت از 64هزار و 425 دلار
نوبت به خودروهای آمریکایی رسیده و در بین سدان های متوسط، کادیلاک CTS-V خود را به عنوان یکی از بهترین ها به اثبات رسانده است. موتور این سدان آمریکایی از نوع 6.2 لیتری V8 سوپرشارژر با توان تولید 556 اسب بخار بوده و مشتریان قادر به انتخاب دیسک ها ترمز برمبو برای این کادیلاک هستند.حداکثر سرعت این سدان آمریکایی، 288 کیلومتر بر ساعت است.
 

کادیلاک CTS-V

کادیلاک CTS-V

6-آئودی S4، شروع قیمت از 49هزار و 325 دلار
همانطور که مشاهده می کنید، آئودی S4 ارزان تر از خودروهای پیشین بوده و در بازار جهانی، یک سدان اسپرت مقرون به صرفه تلقی می شود.آئودی برای پیشرانه این سدان متوسط از یک موتور شش سیلندر سوپرشارژر استفاده کرده که 333 اسب بخار را در اختیار راننده قرار می دهد.خریداران قابلیت انتخاب جعبه دنده های شش سرعته دستی و یا هفت سرعته اتوماتیک دو کلاچه را برای این خودرو دارند.
 

آئودی S4

آئودی S4

7-شورولت کامارو، شروع قیمت از 46هزار و 740 دلار
بسیاری از ما نسخه های دودر از شورولت کامارو را دیده ایم، اما جالب است بدانید که نسخه های سدان از این خودروی اسپرت آمریکایی نیز قابل خریداری هستند. همانند آئودی S4، کامارو سدان نیز یک خودروی مقرون به صرفه و اسپرت است و مجهز به یک موتور 6.2 لیتری هشت سیلندر با قدرت 415 اسب بخار می باشد.شتاب صفر تا صد این خودروی آمریکایی 4.6 ثانیه بوده و جعبه دنده های شش سرعته دستی و اتوماتیک برای آن قابل انتخاب هستند.
 

شورولت کامارو

شورولت کامارو

8-دوج چارجر SRT هلکت، شروع قیمت از 48هزار و 990 دلار
دوج چارجر SRT هلکت ثابت می کند که عملکرد دوج در همه زمینه ها فوق العاده بوده و سدان های این شرکت نیز جذابیت خاصی دارند. این سدان اسپرت مجهز به یک پیشرانه 6.7 لیتری 470 اسب بخاری ساخت شرکت HEMI می باشد که در نسخه های هلکت به 707 اسب بخار افزایش می یابد. شتاب این سدان آمریکایی 3.4 ثانیه بوده و یکی از سریع ترین سدان های حال حاضر بازار جهانی است.
 

دوج چارجر SRT

دوج چارجر SRT

9-مرسدس کلاس اس، شروع قیمت از 95هزار و 325 دلار
کلاس اس از تولیدات مرسدس بنز همواره لقب لوکس بودن را یدک کشیده و همچنان به این مسیر ادامه می دهد. مرسدس کلاس اس با موتورهای 4.7 لیتری توربوشارژر ، شش لیتری توربوشارژر و یا 12 سیلندر عرضه می شود و مشتریان می توانند انتخاب کنند که خودروی آنها دیفرانسیل عقب یا تمام چرخ محرک باشد. شتاب این بنز لوکس در حدود 4.5 ثانیه است و انتظار داریم در سالهای آینده، نسخه های هیبریدی این خودرو نیز به بازار عرضه شوند.
 

مرسدس کلاس اس

مرسدس کلاس اس

10-جگوار XJ، شروع قیمت از 75 هزار و 195 دلار
جگوار XJ یک سدان لوکس سایز بزرگ است و مشتری قابلیت انتخاب از بین دو پیشرانه شش سیلندر با قدرت 340 اسب بخار و یا هشت سیلندر با قدرت 470 اسب بخار را دارد. همانند مرسدس کلاس اس، قابلیت انتخاب نوع انتقال قدرت نیز برای این خودرو وجود دارد. حداکثر سرعت این خودرو 201 کیلومتر در ساعت بوده و قابلیت اطمنیان آن نسبت به مدلهای پیشین تا حد زیادی بهبود یافته است.
 

جگوار XJ

جگوار XJ

 

 

 

منبع: خودرو بانک