کونیگ زگ رگرا نه تنها یکی از غیرعادی‌ترین هایپرکارهای دنیاست بلکه یکی از قوی‌ترین آن‌ها نیز محسوب می‌شود.


قوای محرکه هیبریدی پنهان شده زیر بدنه‌ی کربنی زیبای این خودرو ترکیبی از یک پیشرانه 8 سیلندر 5 لیتری توئین توربوی 1100 اسب بخاری با سه پیشرانه الکتریکی که 700 اسب اضافی تولید می‌کنند است. قدرت مجموع و ترکیبی این هایپرکار به 1500 اسب بخار می‌رسد که تنهایی به اکسل عقب منتقل شده و مستقیماً توسط قوای محرکه به جلو رانده می‌شود.


کونیگ زگ این طراحی را دایرکت درایو نامیده و ادعا می‌کند این سیستم در مقایسه با گیربکس‌های سنتی باعث کاهش اتلاف انرژی تا حد 50 درصد می‌شود. مجموعه باتری 9.27 کیلووات ساعتی مایع خنک این خودرو نیز نیروی لازم برای جنب‌وجوش سه پیشرانه الکتریکی را فراهم می‌کند.


همان‌گونه که انتظار دارید پرفورمنس رگرا نفس‌گیر است: شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 2.8 ثانیه‌ای، شتاب صفر تا 200 کیلومتر در ساعت 6.6 ثانیه‌ای و شتاب صفر تا 400 کیلومتر در ساعت زیر 20 ثانیه‌ای تنها گوشه‌ای از هنرنمایی‌های این هیولا می‌باشند. علیرغم وزن بالای مجموعه باتری و پیشرانه‌های الکتریکی، رگرا تنها 1628 کیلوگرم وزن دارد.


کونیگ زگ پیش از تمامی 80 دستگاه پیش بینی شده برای تولید را فروخته بنابراین اگر شما به دنبال یک دستگاه از این خودرو هستید بهتر است منتظر بازار دست‌دوم‌ها بمانید.


آقای JWW شانس راندن یکی از ابتدایی‌ترین نمونه‌های رگرا در فستیوال گوودوود 2018 را پیدا کرده است و به ما احساس راندن چنین هیولای قدرتمند با یک‌دنده را نشان می‌دهد.

 

منبع: پدال