در قسمت اول این مقاله، نگاهی به ده سدان برتر حال حاضر جهان داشتیم. در قسمت دوم این روند را ادامه می دهیم و رتبه های دیگر را مورد بررسی قرار می دهیم.

11-آئودی A8، شروع قیمت از 78 هزار و 325 دلار
آئودی A8 نیز یک سدان سایز متوسط آلمانی مطرح بوده که به مشتریان قابلیت انتخاب از بین دو موتور شش سیلندر 333 اسب بخاری و یا هشت سیلندر 435 اسب بخاری را می دهد. هم چنین نسخه های بالاتر از این خودرو با موتور 500 اسب بخاری وارد بازار شده اند. شتاب این آلمانی مدرن، در حدود 6.4 ثانیه است.
 

آئودی A8

آئودی A8

12-هیوندای جنسیس، شروع قیمت از 38 هزار و 950 دلار
هیوندای جنسیس که در مدلهای کارکرده در بازار ایران حضور دارد نیز یکی از بزرگترین سدان های لوکس بازار بوده که با برچسب قیمتی خوبی قابل خریداری است. موتورهای شش سیلندر و هشت سیلندر برای این خودرو قابل انتخاب هستند و سیستم انتقال قدرت نیز می تواند دیفرانسیل عقب یا تمام چرخ محرک باشد. شتاب این خودرو در حدود پنج ثانیه بوده و حداکثر سرعت قابل دستیابی با آن 233 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.
 

هیوندای جنسیس

هیوندای جنسیس

13-کادیلاک CTS، شروع قیمت از 46 هزار و 340 دلار
کادیلاک CTS یک سدان سایز متوسط آمریکایی بوده که موفق به کسب نظرات مثبتی از سوی منتقدان شده است. سه پیشرانه برای این خودرو قابل انتخاب هستند که عبارتند از دو لیتری چهار سیلندر توربو، 3.6 لیتری شش سیلندر و 3.6 لیتری شش سیلندر توربو دوقلو. با استفاده از تکنولوژیهای مدرن، کادیلاک CTS به یکی از کم مصرف ترین سدان های این لیست تبدیل شده و البته در زمینه شتاب نیز حرف هایی برای گفتن دارد. شتاب صفر تا صد این سدان متوسط آمریکایی در حدود شش ثانیه است و می توانید با آن سرعت 231 کیلومتر بر ساعت را تجربه کنید.
 

کادیلاک CTS

کادیلاک CTS

14-بنز کلاس ای، شروع قیمت از 53 هزار و 325 دلار
مرسدس کلاس ای، رقیبی برای کادیلاک CTS محسوب می شود همانند آن، چندین پیشرانه برای انتخاب دارد. این پیشرانه ها عبارتند از دو لیتری توربو دیزل، 3.5 لیتری شش سیلندر،3.5 لیتری شش سیلندر هیبریدی و چهار لیتری شش سیلندر توربو با 329 اسب بخار قدرت. شتاب صفر تا صد این خودرو 6.1 ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن 212 کیلومتر بر ساعت است.
 

مرسدس کلاس ای

مرسدس کلاس ای

15-آئودی A6، شروع قیمت از 47 هزار و 125 دلار
آئودی A6 نیز در سگمنت شلوغ سدان های سایز متوسط به رقابت با دیگران مشغول است و خریداران قابلیت انتخاب سه پیشرانه دو لیتری چهار سیلندر توربو، سه لیتری شش سیلندر و سی لیتری شش سیلندر خورجینی را برای این خودرو دارند.شتاب صفر تا صد 5.1 ثانیه ای و حداکثر سرعت 207 کیلومتر بر ساعت از ویژگی های آئودی A6 است.
 

آئودی A6

آئودی A6

16- بی ام و سری دو، شروع قیمت از 33 هزار و 95 دلار
بی ام و سری دو، جایگزینی برای مدل های لوکس تر و موفق سری یک در بازار است. موتورهای چهار سیلندر دو لیتری توربوی این سری قابلیت تولید 240 اسب بخار قدرت را دارند و سیستم تعلیق انطباقی، سواری خوبی را برای سرنشینان در جاده فراهم می کند. راننده می تواند شتاب صفر تا صد 4.5 ثانیه ای و حداکثر سرعت 249 کیلومتر بر ساعت را با این خودرو تجربه کند.
 

بی ام و سری دو

بی ام و سری دو

17-لکسوس IS، شروع قیمت از 37 هزار و 345 دلار
لکسوس IS هم یکی دیگر از سدان های سایز متوسط با بازه انتخابی نسبتا خوبی از پیشرانه است. موتورهای 2.5 لیتری شش سیلندر 204 اسب بخاری و 3.5 لیتری شش سیلندر 3.6 اسب بخاری برای این خودرو قابل انتخاب هستند و جعبه دنده نیز از نوع شش سرعته اتوماتیک است. شتاب صفر تا صد این سدان لوکس ژاپنی، 7.8 ثانیه بوده و حداکثر سرعتش 215 کیلومتر بر ساعت می باشد.
 

لکسوس IS

لکسوس IS

18-مرسدس بنز کلاس سی، شروع قیمت از 39 هزار و 325 دلار
مرسدس کلاس سی یکی از شناخته شده ترین کلاس های مرسدس در ایران و جهان است و نسل های متوالی از این سدان سایز متوسط را شاهد بوده ایم. موتور های چهار سیلندر توربو با قدرت 201 اسب بخار و شش سیلندر خورجینی با قدرت 302 اسب بخار برای این سدان آلمانی قابل انتخاب هستند. شتاب صفر تا صد 6.1 ثانیه ای و حداکثر سرعت 210 کیلومتر بر ساعت از دیگر ویژگی های مرسدس کلاس سی است.
 

مرسدس کلاس سی

مرسدس کلاس سی

19-تویوتا آوالون، شروع قیمت از 33 هزار و 110 دلار
تویوتا آوالون دومین ژاپنی حاضر در این لیست است و از با سابقه ترین سدان های بازار نیز می باشد. موتور 3.5 لیتری شش سیلندر خورجینی با 268 اسب بخار و یا پیشرانه هیبریدی 2.5 لیتری چهار سیلندر در ترکیب با موتور الکتریکی که قدرت 200 اسب بخار دارد، برای این سدان سایز متوسط ژاپنی قابل سفارش هستند.شتاب تویوتا آوالون 6.1 ثانیه بوده و مالک می تواند به حداکثر سرعت 204 کیلومتر بر ساعت با این خودرو دست یابد.
 

تویوتا آوالون

تویوتا آوالون

20-فولکس واگن پاسات ، شروع قیمت از 22 هزار و 160 دلار
فولکس واگن پاسات یک سدان سایز متوسط و مقرون به صرفه بوده که مدتی است در بازار ایران نیز حضور دارد. نسخه جدید پاسات با موتورهای 1.8 لیتری چهار سیلندر توربو با قدرت 170 اسب بخار، 3.6 لیتری شش سیلندر با قدرت280 اسب بخار و دو لیتری توربودیزل با قدرت 150 اسب بخار ارایه می شود.شتاب صفر تا صد رسمی این خودرو در حدود هفت و نیم ثانیه است و حداکثر سرعت آن 185 کیلومتر بر ساعت می باشد.
 

پاسات

پاسات

 

 

منبع: خودرو بانک