پورشه جان متأسفیم! تو دیگر پادشاه جهنم سبز نیستی!

چند هفته‌ای است که لامبورگینی اقدام به انتشار تیزرهایی از آونتادور SVJ می‌کند اما جدیدترین تیزر این کمپانی همان چیزی است که انتظارش را داشتیم. هم‌اکنون ایتالیایی‌ها اطلاعات بیشتری از رکوردشکنی محصول جدید خود در نوردشلایف منتشر کرده‌اند.


آونتادور SVJ توانسته یک دور پیست مشهور آلمان را در 6 دقیقه و 44.97 ثانیه طی کند و بدین ترتیب رکورد 6 دقیقه و 47.3 ثانیه‌ای پورشه 911 GT2 RS و رکورد 6 دقیقه و 45.9 ثانیه‌ای Nio EP9 را روانه موزه کند.

پس از هیاهوی عجیبی که رکوردشکنی اوراکان پرفورمنته به وجود آمد لامبورگینی مطمئن شده که هیچ‌کسی نمی‌تواند زمان ثبت شده توسط آونتادور SVJ را زیر سؤال ببرد. این خودروساز محبوب ایتالیای هنوز ویدئوی کامل رکوردشکنی گاو خشمگینش را منتشر نکرده اما نسخه داغ‌تر آونتادور دارای دوربین‌هایی در بیرون و داخل خودرو، ابزارآلات اندازه‌گیری VBOX و جی‌پی‌اس می‌باشد. پشت فرمان این خودرو نیز راننده تست لامبورگینی یعنی مارکو ماپلی بوده است.


لامبورگینی آونتادور SVJ هنوز به‌صورت کامل معرفی نشده اما خواهیم توانست در هفته خودروی مونتری این خودرو را مشاهده کنیم. SVJ از جدیدترین نسخه سیستم آئرودینامیک فعال ALA کمپانی استفاده کرده است. این سیستم باعث می‌شود جریان هوای اطراف خودرو به مکان‌های مناسب هدایت شود تا داون فورس تولیدی بسته به موقعیت رانندگی تغییر کند.


این خودرو همچنین طیف وسیعی از متریال سبک‌وزن را به خود همراه دارد تا به نسبت وزن به قدرت 1.98 کیلوگرم برسد که در مقایسه با نسبت وزن به قدرت 2.03 مدل سوپر ولوچه برتر نشان می‌دهد. بدین ترتیب وزن SVJ کمتر از وزن 1525 کیلویی مدل SV خواهد بود.

 


آونتادور SVJ شاسی محکم‌تری در مقایسه با نسخه SV داشته و سیستم چهار چرخ محرک و فرمان‌پذیری چرخ‌های عقب نیز به‌روز شده‌اند تا محصولی با هندلینگ بهتر داشته باشند. این خودرو از لاستیک‌های سفارشی پیرلی P Zero کورسا استفاده می‌کند و می‌توان لاستیک‌های P Zero تروفئو R را نیز سفارش داد.


لامبورگینی هنوز مشخصات فنی دقیق خودرو را اعلام نکرده اما شایعات نشان می‌دهند با یک پیشرانه 12 سیلندر 759 اسب بخاری طرف خواهیم بود. البته برخی خبرها نیز حاکی از قدرت 800 اسب بخاری هستند.

 

 

 

 

منبع: پدال