طی حواشی پیش آمده پیرامون پیش فروش مزدا 3 که هفته گذشته انجام شد، روابط عمومی گروه بهمن توضیحاتی را ارایه داد که در زیر می‌توانید مطالعه کنید:
1. فروش اینترنتی خودرو مزدا 3 از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه مورخ سوم مردادماه 97 و با اطلاع‌رسانی مناسب در سایت‌های مربوطه آغاز شد.
2. فروش اینترنتی، از طریق سایت اینترنتی شرکت مشاورین گسترش الکترونیک ایما (مگا) صورت گرفته که این شرکت از طریق شرکت مگفا، وابسته به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران است. لازم به ذکر است که شرکت مگا سابقه طولانی در همکاری با خودروسازان بزرگ کشور در زمینه فروش اینترنتی دارد.
3. با عنایت به ابلاغیه‌های صادره از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان، مبنی بر تعیین مهلت تحویل در فروش‌های نقدی خودرو صرفاً در بازه 30 روزه، این شرکت بر اساس برنامه مصوب فروش در مردادماه، نسبت به ثبت نام اقدام نمود.
4. به جهت افزایش ضریب اطمینان از دسترسی مصرف‌کننده اصلی به خودرو، محدودیت ثبت نام حداکثر یک دستگاه به ازای هر کد ملی در شرایط فروش لحاظ شد.که امکان صلح نیز برای مشتری وجود ندارد.
5. پیرو آمار ارسالی از جانب شرکت مگا، مجموع متقاضیان خرید (غیرتکراری) در زمان فروش اینترنتی 212000 نفر بوده است. بر همین اساس احتمال خرید جهت هر متقاضی بسیار اندک بوده است.
6. گفتنی است کل تولید خودروی مزدا 3 جدید از سال 89 تا کنون، کمتر از 26000 دستگاه بوده است لذا قطعاً امکان پاسخ به چنین حجمی از تقاضا برای شرکت بهمن موتور وجود نداشته است.
7. اطلاعات اخذ شده از شرکت مگا در خصوص نحوه فروش حاکی از این است که پس از بازخوانی اطلاعات در آغاز ثبت نام جهت ایجاد شرایط یکسان برای تمامی مشتریان، کلیه افرادی که پیش از ساعت 9 وارد سامانه شده بودند از سایت خارج شدند. در مرحله اول به تعداد خودروی قابل عرضه، مشتری جهت طی نمودن فرآیند ثبت نام به سایت هدایت می‌شود. با توجه به اینکه معمولاً بخشی از متقاضیان به دلیل مشکلاتی از قبیل ناقص بودن اطلاعات یا عدم پذیرش درگاه بانک از ارائه فرآیند باز می‌مانند، در سایت اطلاع‌رسانی مجدد انجام و در صورت باقی ماندن ظرفیت، مجدداً شرایط فروش برای پانزده دقیقه دیگر برقرار خواهد شد.
 

منبع: خودرو بانک