اینفینیتی اقدام به معرفی مدل سال 2019 خودروهای QX30، QX60 و Q70 کرد.


کار را با سدان پرچم‌دار این برند لوکس ژاپنی یعنی Q70 2019 آغاز می‌کنیم که هم‌اکنون در دسترس بوده و قیمت پایه آن 50300 دلار است. اگرچه قیمت این خودرو تغییری نکرده اما مدل پایه Q70 3.7 لوکس هم‌اکنون با تجهیزات استاندارد بیشتر شامل غربیلک فرمان گرم شونده و چرمی و صندلی‌های جلوی گرم/سرد شونده عرضه می‌شود. از دیگر ویژگی‌های جدید این نسخه می‌توان به سیستم صوتی Bose با 10 بلندگو، ناوبری جی‌پی‌اس و سیستم پایش محیطی با تشخیص اشیای متحرک اشاره کرد.


از آنجایی که عرضه مدل Q70 هیبرید در سال 2019 متوقف شده بنابراین تنها دو پیشرانه قابل انتخاب می‌باشد. مدل‌های پایه دارای پیشرانه 6 سیلندر 3.7 لیتری با قدرت 330 اسب بخار و گشتاور 365 نیوتون متر می‌باشند. مشتریان می‌توانند پیشرانه 8 سیلندر 5.6 لیتری با خروجی 420 اسبی و گشتاور 654 نیوتون متری را نیز سفارش دهند. این نسخه‌ها به‌صورت استاندارد با طراحی دیفرانسیل عقب عرضه می‌شوند اما با پرداخت مبلغ بیشتر می‌توان سیستم چهار چرخ محرک را نیز انتخاب کرد.

 


اما دیگر محصول به‌روز شده اینفینیتی شاسی‌بلند QX60 است که دارای تریم های بازنگری شده بوده و هم‌اکنون در چهار تریم پیور، پیور AWD، لوکس و لوکس AWD عرضه می‌شود. جدای از تریم های به‌روز شده، این کراس اوور هم‌اکنون به‌صورت استاندارد با طیفی از سیستم‌های کمک‌راننده از جمله هشدار نقاط کور، پیشگیری از برخورد جلو و ترمز اضطراری با تشخیص عابران پیاده در دسترس است.


سه رنگ بدنه جدید نیز عرضه شده و پکیج‌های متنوعی نیز در نظر گرفته شده است. پکیج لیمیتد این خودرو شامل صندلی‌های چرمی انحصاری، تریم چوب نقره‌ای تیره، عناصر کرومی تیره در بدنه و رینگ‌های 20 اینچی می‌باشد. همچنین پکیج پرو اسیست نیز دربردارنده پیشگیری از خروج خودرو از خط، هشدار خروج از خط، هشدار نقاط کور و دستیار نوربالا می‌باشد.

 


اینفینیتی QX60 2019 هم‌اکنون قابل‌خرید بوده و قیمت آن از 45800 دلار آغاز می‌شود. این خودرو فقط از پیشرانه 6 سیلندر 3.6 لیتری با قدرت 295 اسب بخاری و گشتاور 365 نیوتون متری استفاده می‌کند. همکار پیشرانه یاد شده گیربکس CVT است که به‌صورت سفارشی با سیستم چهار چرخ محرک هم همراه می‌شود.


نهایتاً به خودروی QX30 2019 می‌رسیم که از پاییز عرضه خواهد شد. از آنجایی که این خودرو قبلاً هم به‌روز شده بود بنابراین تنها تغییر آن چند آپشن جدید است. این خودرو هم‌اکنون با پکیج ناوبری و رینگ‌های 19 اینچی با لاستیک‌های تابستانی در دسترس می‌باشد.


بدون هیچ‌گونه تعجبی، پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری توربوی QX30 تغییری نداشته و همچنان قدرت 208 اسبی دارد. این پیشرانه به یک گیربکس 7 سرعته دوکلاچه متصل بوده و آن‌هم با سیستم چهار چرخ محرک سفارشی قابل خریداری می‌باشد.

 

 

منبع: پدال