گرندپری مجارستان امروز در حالی آغاز شد که لوئیس همیلتون پول پوزیشن را در اختیار داشت و توانست این برتری را تا انتهای مسابقه نیز به‌خوبی حفظ کند.
اما در کنار همیلتون، هم‌تیمی او یعنی بوتاس نشان داد که هنوز با یک قهرمان تمام و کمال فاصله دارد. بوتاس از خط دوم مسابقه را شروع کرد اما در حساس‌ترین لحظات مسابقه، نتوانست دفاع خوبی از موقعیت خود بنماید و هیچ سکویی نیز به دست نیاورد.


در همان اوایل مسابقه، مشکل فنی باعث خروج ورشتاپن از جریان رقابت شد. همیلتون به‌خوبی فاصله خود را با رقبا افزایش داد. فراری در پیت استاپ رایکونن و فتل، زمان زیادی از دست داد. اما دورهای سریع رایکونن در پیست، نشان می‌داد که شرایط برای آنها بهتر خواهد شد.


در این زمان بوتاس که پشت سر همیلتون قرار داشت، تحت فشار زیادی از سوی فراری‌ها قرار گرفت. سرانجام فتل توانست از او عبور کند هرچند بوتاس از پشت با او برخورد کرد. این برخورد باعث آسیب به باله جلوی خودروی او شد. کمی بعدتر، بوتاس این بار پس از قفل کردن چرخ‌ها با ریکاردو برخورد کرد. بررسی این برخورد بعد از مسابقه 10 ثانیه پنالتی نیز برای بوتاس به همراه داشت.

 


بوتاس می‌توانست جایگاه چهارم را به دست آورد اما دستور تیمی مرسدس به او برای راه دادن به ریکاردو نیز با حرکت جوانمردانه او و قناعت به رتبه پنجمی به پایان رسید.


لوئیس همیلتون به‌آسانی و بدون فشار از خط پایان گذشت درحالی‌که نزدیک‌ترین رقیب او یعنی فتل بعد از 17 ثانیه از این خط عبور کرد. کیمی رایکونن نیز سوم شد.

 

 

منبع: پدال