تمام آن چیزی که برای لذت بردن از آفرود نیاز دارید یک ب‌ام‌و X5 قراضه و چند دوست دیوانه برای کمک هستند!


ب‌ام‌و X5 E53 یک مدل نمادین برای این خودروساز باواریایی بود زیرا باعث شد این خودروساز وارد دسته شاسی‌بلندسازها شود. این خودرو یکی از اسپورت‌ترین شاسی‌بلندهای بازار در زمان عرضه محسوب می‌شد و ب‌ام‌و آن را خودروی دینامیک و اسپورت می‌نامید. البته X5 نسل اول از نظر قابلیت‌های آفرود خیلی شاخص نبود.


اما بازگردیم به پروژه خودمان! این پروژه با خودرویی آغاز شده که احتمالاً به‌صورت اسقاطی رها شده بود اما پس از آن بود که این جوانان روس جان تازه‌ای به X5 بخشیدند. بخش‌هایی همچون سقف، شیشه جلو، فریم شیشه‌های جانبی و… دیگر در خودرو وجود ندارند تا به این ترتیب آفرودر دیوانه‌وار ما کامل شود.


بجای سقف خودرو میله سقفی نصب شده و همچنین لاستیک‌های آفرود بزرگ نیازمند برخی تغییرات و برش‌ها در گلگیرها بوده‌اند. این ب‌ام‌و X5 هم‌اکنون زندگی تازه‌ای یافته و نتیجه نهایی برای برخی افراد شگفت‌انگیز و برای برخی دیگر نیز افتضاح می‌باشد.

 


ما نمی‌دانیم که آیا قوای محرکه نیز دست‌کاری شده است یا خیر اما گفته می‌شود این خودرو از پیشرانه 8 سیلندر 4.4 لیتری استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم بدنه‌ای سبک‌تر به همراه پیشرانه‌ای 8 سیلندر باعث ایجاد توانایی بهتری برای عبور از مناطق سرسخت شود. حتی اگر پیشرانه هم دست نخورده باقی بماند بازهم این X5 توانایی آفرود بهتری خواهد داشت.

 

 

منبع: پدال