امروزه خودروهایی با مصرف سوخت بهینه‌تر، نعمتی هستند که می‌توان آن‌ها را در هرکجای دنیا در میان خودروهای دیگر یافت. با چرخان باشید تا ۱۰ خودروی سدانی که ازنظر مصرف سوخت جزء بهینه‌ترین‌ها هستند را به شما عزیزان معرفی نماییم.

تویوتا کرولا LE ECO

مصرف سوخت: ۷.۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

نسخه استاندارد این خودروی سدان خانوادگی و خوش فروش ژاپنی، از موتور ۱.۸ لیتری باقدرت ۱۴۰ اسب بخار بهره می‌برد. همچنین کرولا از ۴ عدد سیستم ترمز ضد قفل (ABS)، رینگ‌های فولادی ۱۵ اینچی، ک۱روز کنترل، سیستم تثبیت الکترونیکی و سیستم‌های دیگر استفاده می‌کند که نام کرولای ژاپنی را در زمره بهترین خودروهای خانوادگی جهان قرار داده است.

هوندا آکورد EX 2018

مصرف سوخت:۷.۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

قلب تپنده نسخه استاندارد این سدان ژاپنی نیز موتور ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر توربویی است که توانایی تولید ۱۹۲ اسب بخار قدرت را دارد. خودرویی که از قیمت ۲۳,۵۷۰ دلار شروع‌شده و به ۳۶,۰۰۰ دلار در نسخه‌های نهایی آن نیز می‌رسد.

تویوتاکمری LE 2018

مصرف سوخت: ۶.۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

خودروی نام‌آشنای کمری برای ایرانیان، در نسخه ۲۰۱۸ دارای موتوری ۲.۵ لیتری است که قدرت ۲۰۳ اسب بخار، توسط جعبه‌دنده ۸ سرعته خودکار به زیر پای راننده منتقل می‌شود. قیمت این سدان معروف و مقرون‌به‌صرفه (البته در بازارهای جهانی) نیز از ۲۴,۱۵۰ دلار در نسخه پایه شروع می‌شود.

فورد فوکس SE

مصرف سوخت:۶.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

این خودروی آمریکایی، برخلاف حجم کم موتور خود که تنها ۱ لیتر گنجایش سوخت دارد، با موتور موسوم به EcoBoost و استفاده از توربو، می‌تواند تا ۱۲۳ اسب بخار قدرت را تولید کرده و از طریق یک جعبه‌دنده ۶ سرعته دستی به لاستیک‌ها منتقل نماید. قیمت این آمریکایی مقرون‌به‌صرفه، از رقیبان ژاپنی خود کمتر بوده و از ۱۷,۹۵۰ دلار شروع می‌شود.

نیسان ورسا نوت S 2018

میزان مصرف سوخت:۶.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

به نظر می‌رسد که شرکت‌های خودروساز ژاپنی به موضوع مصرف سوخت و مقرون‌به‌صرفه بودن خودروهای خود اهمیت ویژه‌ای می‌دهند. این نیسان کوچک نیز در نسخه پایه خود از موتوری ۱.۶ لیتری باقدرت ۱۰۹ اسب بخار بهره می‌برد که توسط جعبه‌دنده ۲ سرعته ایکس ترونیک CVT، به لاستیک‌هایی با رینگ ۱۵ اینچی آن منتقل می‌شوند.

هیوندایی الانترا ECO 2018

میزان مصرف سوخت:۶.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

اولین نماینده از کشور کره جنوبی محصول شرکت هیوندایی بوده که در ایران خودرویی شناخته‌شده به شمار می‌رود. الانترا ۲۰۱۸ در نسخه پایه خود، با موتوری ۱.۴ لیتری و استفاده از توربوشارژ، می‌تواند ۱۲۸ اسب بخار قدرت تولید کرده و لاستیک‌هایی با رینگ ۱۵ اینچی آلومینیومی خود را به حرکت درآورد. قیمت پایه این خودرو نیز از ۱۶,۹۵۰ دلار شروع می‌شود.

هوندا سیویک EX 2018

میزان مصرف سوخت: ۶.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

بازهم یک ژاپنی و البته یک هوندای دیگر که با موتور ۲ لیتری خود قادر است ۱۵۸ اسب بخار قدرت را از طریق جعبه‌دنده CVT به چرخ‌هایی با رینگ ۱۶ اینچی آلومینیومی منتقل نماید. قیمت پایه سیویک از ۱۸,۹۴۰ دلار شروع‌شده و امکاناتی مانند کروز کنترل، ایربگ‌های پرده‌ای کناری، ایربگ‌های زانویی و… را درون خود جای‌داده است.

میتسوبیشی میراژ G4 ES 2018

میزان مصرف سوخت: ۶.۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

آخرین و درواقع مقرون‌به‌صرفه‌ترین خودروی سدان فهرست ما نیز، باز هم یک خودروی ژاپنی دیگر است که با موتور کم‌حجم ۱.۲ لیتری خود، قدرت اندک ولی قابل‌قبول ۷۸ اسب بخار را تولید می‌کند. این قدرت از طریق یک جعبه‌دنده ۵ سرعته دستی به چرخ‌های این خودرو که دارای رینگ‌های استیل ۱۴ اینچی هستند، منتقل می‌شود. همچنین قیمت پایه این خودرو، به‌عنوان یک خودروی کم‌مصرف و معمولی از ۱۴,۳۹۵ دلار شروع می‌شود.

 

 

منبع: چرخان