همانطورکه احتمالاً می دانید، چندی پیش در خودروبانک به قدیمی ترین محصولات ام جی گذری داشتیم و از قدیمی ترین خودرو ام جی ساخته شده در جهان شروع کردیم و تک به تک خودروهای معروفی که توسط این برند ساخته شده بودند را معرفی کردیم. خودروهای اسپرتی که موفق به کسب مقام هایی در مسابقات جهانی شده بودند تا خودروهای اسپرت کروک در حدود 100 سال پیش! در این صفحه می توانید قسمت اول معرفی خودروهای قدیمی ام جی را مطالعه کنید و در این مقاله به معرفی این خودروها از برند ام جی ادامه می دهیم.
 

MGA

MGA

خودروی MGA بعد از جنگ جهانی دوم و در سال 1955 و در پیک تولید محصولات اسپرت و خوب این برند بود. MGA اولین خودروی این برند بود که با سقف کاملاً استیل ساخته شد و بدنه آن دقیقاً همان بدنه ای بود که خودروهای مسابقه ای 24 ساعته لمانز از آن استفاده می کردند. جالب است بدانید که MGA توانست فروش فوق العاده ای مخصوصاً در بازار آمریکا بدست بیاورد و تولید آن به بیش از 100 هزار دستگاه رسید.
 

MG EX181

MG EX181

خودروی ام جی EX181 در سال 1959 یکی از شاهکارهای ام جی است به دلیل اینکه اولین خودروی موتور عقب ام جی است! البته با وجود اینکه در عقب این خودرو پیشرانه وجود دارد اما دیفرانسیل جلو است! طراحی ظاهری ام جی EX181 شبیه یک قطعه آب است و بدلیل آیرودینامیک چنین طراحی عجیبی دارد. حجم پیشرانه این خودرو تنها 1.5 لیتر است و توانست رکورد سریع ترین خودرو جهان در آن زمان یعنی 410 کیلومتر در ساعت را ثبت کند.
 

MGB

MGB

در اوایل سال 60 میلادی MGB متولد شد. خودرویی که در ایران نیز به تعداد بسیار کم وجود دارد و در جهان شهره خاصی پیدا کرد به صورتی که تولید آن بیش از نیم میلیون دستگاه شد. MGB در نسخه GT نیز با پیشرانه 8 سیلندری تولید شد و سریع ترین رودستر ام جی نام گرفت.
 

MGF

MGF

در سال 1995 کمپانی بی ام و سهام ام جی را خرید و نسخه BGF را تولید کنرد. این مدل از پیشرانه ای در وسط خودرو بهره می برد.
 

MG6

MG6

در سال 2009 ام جی 6 به صورت رسمی معرفی شد. اولین خودرویی که بعد از انتقال سهام به سایک چین متولد شده بود و طراحی کاملاً متفاوتی نسبت به محصولات قبلی ام جی داشت. ام جی 6 نیز چند سال در ایران عرضه می شد و هم اکنون تعداد قابل توجهی ام جی 6 در بازار ایران تردد می کند.
 

All-New MG6

All-New MG6

 

 

منبع: خودرو بانک