هوندا تایید کرده است که از ماه آینده میلادی، مدل سدان هوندا سیویک را موسوم به هوندا سیویک Saloon با قیمت پایه 19 هزار و 395 پوند به بازار عرضه می کند و مشتریان بریتانیایی، اولین خریداران این خودرو خواهند بود. هم چنین مدل هاچ بک هوندا سیویک که در خط تولید این شرکت در بریتانیا تولید می شود، قیمت پایه 18 هزار و 895 پوند خواهد داشت. مدل های سدان در خط تولید این شرکت واقع در ترکیه تولید شده و سپس به بریتانیا ارسال می شوند.
 

هوندا سیویک

هوندا سیویک

مشتریان قادر هستند تا یکی از دو موتور یک لیتری 127 اسب بخاری بنزینی و یا 1.6 لیتری 116 اسب بخاری دیزلی را انتخاب کنند و برای جعبه دنده نیز، شش سرعته دستی یا CVT برای مدل بنزینی و اتوماتیک نه سرعته برای مدل دیزلی گزینه های موجود هستند. هنوز مشخص نیست که آیا در آینده موتورهای بنزینی بیشتری توسط مشتریان قابل انتخاب خواهد بود یا اینکه مدل های هیبریدی، همانند هوندا CR-V عرضه خواهند شد یا خیر.
 

هوندا سیویک

هوندا سیویک

مدل پایه، هوندا سیویک SE خواهد بود و مدل های پر آپشن تر، SR و EX نام دارند که مجهز به امکانات بیشتری همچون ترمز خودکار، سیستم نگهدارنده بین خطوط و کروز کنترل انطباقی هستند. از امکانات رفاهی نیز باید به برف پاک کن های اتوماتیک، تهویه هوای دوگانه، چراغ های LED، روکش صندلی چرمی و شارژر بیسیم گوشی اشاره کرد.
اولین سدان از محصولات هوندا که به انگلستان راه یافت، مدل آکورد بود که از سال 2015 در خط تولید این شرکت واقع در انگلستان تولید می شود و هوندا در پی دستیابی به سطح بالاتری از فروش در انگلستان، از طریق گسترده تر کردن سبد محصولاتش می باشد.

 

منبع: خودرو بانک