مزدا جزئیات مربوط به قیمت‌گذاری و مشخصات MX-5 RF مدل 2019 به‌روز شده را اعلام کرد. این خودرو از ماه آگوست سال جاری وارد بازار می‌شود.
درست همانند مدل سقف نرم، MX-5 RF 2019 نیز دارای پیشرانه قوی‌تر 2 لیتری بوده و همچنین برخی بازنگری‌ها در آن به منظور ارائه عملکرد بهتر صورت گرفته است.


شاخص‌ترین ویژگی این خودرو پیشرانه 2 لیتری اسکای اکتیو جی است که هم‌اکنون قدرت 181 اسبی در دور 7 هزار پیشرانه تولید می‌کند. این میزان قدرت 26 اسب بخار بیشتر از قبل می‌باشد. گشتاور پیشرانه یاد شده نیز 204 نیوتون متر است. مزدا ادعا می‌کند این قوای محرکه به‌روز شده هم‌اکنون گشتاور بیشتری در دورهای گوناگون تولید می‌کند. ردلاین نیز از 6800 به 7500 افزایش یافته است.


به‌روزرسانی‌های این پیشرانه شامل پیستون‌ها و میله‌های اتصال سبک‌تر، احتراق بهبود یافته با پورت‌های جذب جدید و انژکتورهای سوخت پرفشار و همچنین اضافه شدن فلایویل دو جرمی می‌باشد.


مزدا به همین مورد بسنده نکرده و از ستون فرمان تلسکوپی جدید، دوربین دنده‌عقب استاندارد با تشخیص علائم ترافیکی و ترمز شهری هوشمند سفارشی سود برده است. خود ستون فرمان از بجای فولاد از آلومینیوم ساخته شده تا وزن خودرو هر چه بیشتر کاهش یابد.


MX-5 RF مدل 2019 همچنان با دو نسخه گرند تورینگ و کلاب عرضه می‌شود. نسخه‌های گرند تورینگ دارای رینگ‌های 17 اینچی نقره‌ای، برف‌پاک‌کن‌های حساس به باران، صندلی‌های چرمی و گرم شونده، سیستم صوتی Bose با 9 بلندگو، سقف نرم پارچه‌ای، رادیوی ماهواره‌ای XM، ناوبری مزدا، پایش نقاط کور با هشدار ترافیک پشتی، تشخیص علائم ترافیکی، هشدار خروج خودرو از خط و ترمز شهری هوشمند می‌باشند.

اما پکیج جدیدی هم تدارک دیده شده که GT-S نام دارد و برای مدل‌های دستی گرند تورینگ عرضه می‌شود. این پکیج شامل دیفرانسیل لغزش محدود، دامپرهای بیلشتین و سقف مشکی می‌باشد.


مدل جذاب‌تر کلاب به‌صورت استاندارد با دامپرهای بیلشتین و دیفرانسیل لغزش محدود عرضه می‌شود. در کابین این خودرو صندلی‌های پارچه‌ای گرم شونده با دوخت‌های قرمز، رینگ‌های 17 اینچی مشکی، اسپویلر عقب، سیستم صوتی Bose با 9 بلندگو و… دیده می‌شود.


مدل‌های کلاب MX-5 RF با آپشن پکیج برمبو/BBS و پکیج برمبو/BBS/ریکارو در دسترس است. اولین پکیج شامل روتورها و کالیپرهای ترمز برمبو در جلو، رینگ‌های 17 اینچی مشکی BBS، رکاب‌های جانبی بسط یافته و صندلی‌های چرمی گرم شونده است درحالی‌که در پکیج دوم بجای صندلی‌های استاندارد شاهد صندلی‌های سطلی و گرم شونده ریکارو می‌باشیم.

 

 

منبع: پدال