پورشه میشن E سال 2015 که در نسخه تولیدی به تایکان تغییر نام داده سال آینده معرفی خواهد شد. خبر داغ اینکه پورشه اقدام به اعلام مشخصات فنی این خودروی تمام الکتریکی کرده است.

پورشه اعلام کرده این خودروی خاص دارای دو پیشرانه دائمی همگام خواهد بود که یکی در اکسل جلو و دیگری در اکسل عقب قرار داشته و خروجی ترکیبی آن‌ها به بیش از 600 اسب بخار می‌رسد.

این دو پیشرانه الکتریکی توسط مجموعه باتری لیتیوم-یونی با ولتاژ بالا تغذیه شده و محدوده حرکتی بیشتر از 500 کیلومتری ایجاد می‌کند. البته هنوز نوع تستی که تخمین طی چنین مسافتی را زده اعلام نشده است. امیدواریم که این تست از نوع WLTP جدیدی باشد که سخت‌گیرانه‌تر می‌باشد.

 مشخصات فنی پورشه تایکان رسما اعلام شد

به لطف توانایی شارژ سریع تایکان که از مزیت شارژرهای پیشرفته 800 ولتی سود می‌برد می‌توان در حدود 15 دقیقه باتری‌ها را برای ایجاد محدوده حرکتی 400 کیلومتری شارژ کرد. خودروی تمام الکتریکی پورشه با استانداردهای سیستم شارژ ترکیبی اروپا و آمریکا همخوانی داشته درحالی‌که در بازارهای ژاپن و چین با استانداردهای محلی عرضه خواهد شد.

 مشخصات فنی پورشه تایکان رسما اعلام شد

جدای از الکتریکی بودن، تایکان یکی از مهم‌ترین محصولات تاریخ پورشه بوده بنابراین باید سطح بالایی از پرفورمنس را که مردم از خالق 911 انتظار دارند ارائه کند. شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت این خودرو به خوبی زیر 3.5 ثانیه خواهد بود و شتاب صفر تا 200 کیلومتر در ساعت آن نیز زیر 12 ثانیه اعلام شده است.

 مشخصات فنی پورشه تایکان رسما اعلام شد

این خودروساز آلمانی تخمین می‌زند در هر سال حدود 20 هزار دستگاه از تایکان را خواهد فروخت که حدود دوسوم میزان فروش سالانه 911 می‌باشد. تا به اینجا حدود 40 متخصص 3 نسخه پیش‌تولیدی و 21 نسخه تست را ساخته‌اند.

نسخه‌های پیش‌تولیدی این خودرو چند میلیون کیلومتر را تا زمان پایان تست‌ها طی خواهند کرد. پورشه می‌گوید اولین خودروی اسپورت الکتریکی این شرکت باید حتی در سخت‌ترین شرایط هم همانند یک ساعت کار کند.

 مشخصات فنی پورشه تایکان رسما اعلام شد

 مشخصات فنی پورشه تایکان رسما اعلام شد

 

 

منبع: وب سایت خودرو