باید قبول کرد که دیر یا زود خودرو های چینی به ایالات متحده می رسند و در آن زمان این خودرو ها تقریبا به خوبی خودرو های موجود در بازار خواهد بود.
اما احتمالا در آن زمان شرکت های چینی از عدم استقبال مصرف کننده ها متعجب خواهند شد. اگر بخواهیم کمی دقیق صحبت کنیم بر اساس نظرسنجی جدید Autolist باید بگوییم بیش از یک سوم افراد (35 درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی) تمایلی برای خرید خودروهای چینی از خود نشان نمی دهند.نتایج نظر سنجی نشان میدهد 28 درصد از 1,565 پاسخ دهنده خریدار خودرو های چینی خواهند بود و 37 درصد آنها هنوز تصمیمی نگرفته اند.
زمانی که از پاسخ دهنده ها دلیل نخریدن خودروی چینی پرسیده شد 24 درصد آنها قابل اطمینان نبودن، 21 درصد ایمن نبودن و 15 درصد آنها عدم وجود فروشندگی و سرویس دهی مناسب را عنوان کردند. در حالی که دارنده گان خودرو های کره ای به تعویض خودرو های خود به مدل های چینی علاقه زیادی دارند دارندگان خودرو های آمریکایی کمترین علاقه را به این موضوع از خود نشان نمیدهند.
در میان آنهایی که از خودرو های اروپایی استفاده میکنند 29 درصد اعلام کردند ممانعتی برای خرید خودرو های چینی ندارند، 34 درصد هنوز مطمئن نبودند و 37 درصد گفتند خودروی چینی نخواهند خرید.
در رابطه با دلایل خرید خودرو های چینی 40 درصد افراد قیمت مناسب، 18 درصد بروز بودن تکنولوژی در خودرو ها و 15 درصد امنیت این خودرو ها را بیان کردند.
تعدادی از شرکت های چینی از جمله کمپانی Wey برای ورود به ایالات متحده در طی سال های آینده برنامه ریزی کرده اند. بسیاری از شرکت ها مانند GAC Motors و Geely برای رسیدن به کیفیت بهتر منتظر انجام سرمایه گذاری مشترک با برند های ثابت اروپا و آمریکا هستند.
به نظر می آید GAC و Lynk & Co اولین شرکت هایی هستند که تا قبل از پایان یافتن این دهه میلادی وارد بازار آمریکا میشوند و بر اساس نظر سنجی انجام شده بیشترین شانس آنها برای رقابت بر اساس قیمت خواهد بود.
 

منبع: خودرو بانک