سری مرسدس بنزAMG GT به‌قدری در دنیای خودرو طرفدار پیدا کرده است که تقریباً هر چند ماه، یک شرکت تیونینگپروژه‌ای جدید با محوریت این مدل آلمانی معرفی می‌کند. از مدل پایه تا نسخه‌ی قدرتمند و هیولای سبز AMG GT R همه به‌نحوی انواع قطعات افترمارکت و سفارشی فنی و ظاهری دریافت کرده‌اند. شرکت آمریکایی کریتیو بسپوک (Creative Bespoke) یکی از تیونرهای دیگر بوده که پروژه‌ای متفاوت برای بهینه‌سازی فنی و ظاهری مرسدس AMG GT را معرفی کرده است.

Mercedes AMG GT S

مدل سفارشی این تیونر، مرسدس AMG GT S بوده که در مجموع تغییرات فنی، بیش از ۱۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۳۰ نیوتن‌متر گشتاور بیشتر به پیشرانه‌ی V8 آن اضافه شده است. پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل ۴ لیتری بای توربوشارژ مرسدس AMG در حالت استاندارد در مدل GT S با ۵۱۵ اسب بخار قدرت و ۶۷۰ نیوتن‌متر گشتاور همراه است. متخصصان کریتیو بسپوک با تنظیم مجدد ECU و اضافه کردن سیستم اگزوز سفارشی دست‌ساز، درنهایت ۶۲۲ اسب بخار قدرت و ۸۰۷ نیوتن‌متر گشتاور در اختیار AMG GT S قرار داده‌اند.


Mercedes AMG GT S


محصول نهایی کریتیو بسپوک از مدل AMG GT R هم قدرتمندتر شده است. AMG GT R به‌عنوان پرقدرت‌ترین مدل کارخانه‌ای سری AMG GT از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۴ لیتری بای توربوشارژ ۵۷۷ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن‌متر گشتاور می‌گیرد. این مدل در ۳.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد؛ با اینکه عملکرد محصول این تیونر در تست سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت اعلام نشده است، ولی احتمالاً کمتر از ۳.۸ ثانیه برای این مدل سفراشی نیاز است تا به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. علاوه بر این، به‌طلف سیستم اگزوز جدید سفارشی، بدون شک پیشرانه‌ی AMG آزادی بیشتری در آزاد کردن غرش اعتیادآور خود دارد.


Mercedes AMG GT S

متخصصان کریتیو بسپوک فقط به بهینه‌سازی قوای فنی بسنده نکرده‌اند و کیت بدنه‌ی آیرودینامیک اختصاصی این شرکت هم روی کوپه‌ی زیبای مرسدس AMG سوار شده است. همانند بسیاری از شرکت‌های تیونینگ دنیا، پنل‌های فیبرکربن چاشنی اصلی تغییرات ظاهری در این مدل بوده است. سپر جلو و عقب، جلوپنجره، رکاب‌ها و باله‌ی عقب همه از فیبرکربن و به‌منظور بهبود داونفورس (نیروی رو به پایین) طراحی شده‌اند. از تغییرات جالب توجه دیگر، پنل شیشه‌ای شفاف درب کاپوت است تا AMG GT S با افتخار قلب تپنده‌ی V8 خود را به‌معرض نمایش بگذارد. معمولاً پنل شیشه‌ای در خودروهای موتور میانی استفاده می‌شود که به‌همین دلیل، محصول کریتیو بسپوک خاص‌تر شده است. بر اساس گفته‌های تیم مهندسی این شرکت، کیت بدنه‌ی این مدل با الهام شورولتکوروت ZR1 طراحی شده است.

 


پایان‌بخش تغییرات ظاهری و نمای زیبای AMG GT S کریتیو بسپوک، رینگ‌های ۲۰ اینچی برند ADV.1 با رنگ قهوه‌ای مات پولیش‌داده شده است؛ فنربندی H&R هم در کاهش ارتفاع و نزدیک کردن کف مرسدس AMG GT S به سطح زمین انجام وظیفه کرده است. احتمالاً با عرضه‌ی سری بلک (Black Series) این مدل در سال ۲۰۲۰، انواع مدل‌های سفارشی جدید بر پایه‌ی آن توسط تیونرهای مختلف عرضه شود تا سری AMG G، همچنان جزو یکی از محبوب‌ترین خودروهای دنیای تیونینگ باقی بماند.
 

منبع: زومیت