در این هفته از همراهان همیشگی خودروبانک عکس هایی از گمرک بندرعباس به دست ما رسید که نشان از ورود دو دستگاه کیا استینگر به این گمرک است. خودرویی که می توانست معادلات بازار را بر هم بزند و متاسفانه با بسته شدن ثبت سفارش همه چیز بر هم خورد. البته اطلس خودرو نیز در راه واردات و گرفتن مجوزهای لازم برای کیا استینگر آنچنان سریع عمل نکرد و شاید اگر به محض ورود این خودرو به بازارهای جهانی اقدام به کسب مجوزها کرده بود، لااقل تعدادی کیا استینگر در بازار داشتیم.
کیا استینگر ورود موفقیت آمیز این خودروساز کره ای به میدان اسپرت سازهای جهان است. اولین دیفرانسیل عقب کیا که در رسانه های خارجی نیز توجه بسیاری به آن شد. کیا استینگر به یک موتور 2 لیتری مجهز است که دقیقاً 1998 سی سی حجم دارد و می تواند حداکثر 255 اسب بخار در 6200 دور در دقیقه و 353 نیوتن متر در 1400 دور در دقیقه را تولید کند. این گشتاور زیاد در دور بسیار پایین و دیفرانسیل عقب باعث شده تا این خودرو یک اسپرت بسیار پرپتانسیل برای جوانان باشد. همچنین شتاب صفر تا صد کیلومتر این خودرو 6 ثانیه است که کاملاً آن را هم رده بی ام و های بازار داخل همچون سری 3 و یا سری 5 قرار می دهد.

کیا استینگر

کیا استینگر

با وجود این اعداد و ارقام بسیار جذاب برای یک اسپرت خیابانی، به کمک گیربکس 8 سرعته خودکار مصرف سوخت ترکیبی در حدود 7.9 لیتر را دارد که کاملاً قابل قبول است.
کیا استینگر با قیمتی زیر 40 هزار دلار تا قبل از بسته شدن واردات خودرو گزینه ای بود که می توانست به راحتی وارد بازار خودرویی کشور شود و ورود این دو دستگاه به گمرک باعث شده تا شایعه هایی پیرامون گرفتن مجوز واردات توسط اطلس خودرو مطرح شود که در صورت باز شدن مجدد ثبت سفارش این خودرو وارد شود. لذا خودروبانک با شرکت اطلس خودرو تماسی داشت و در مورد این دو دستگاه سوالاتی پرسید. ابتدا از پاسخگویی این شرکت در مورد این عکس ها کمال تشکر را داریم و باید بگوییم که اطلس خودرو علاقه به واردات این خودرو در صورت باز شدن مجدد واردات خودرو را دارد اما این دو دستگاه مربوط به این شرکت نیست و فعلاً خودرویی برای اخذ مجوزها وارد نشده است. پس به نظر می رسد که این دو دستگاه یا از سفارش های شخصی بوده که قبل از بسته شدن واردات حمل شده و حال به گمرک رسیده و مجبور است مانند چند صد دستگاه دیگر فعلاً در گمرک بماند. و یا این دو دستگاه برای ورود به مناطق آزاد وارد شده که باید دید آیا می تواند در این شرایط اصلاً به منطقه آزاد وارد شود یا خیر. اما هر آنچه باشد کیا استینگر تمامی شرایط را برای واردات دارد و منتظر از سرگیری واردات خودرو به کشور است.
 

کیا استینگر

کیا استینگر

این عکس ها توسط همراه خوب خودروبانک جناب آقای فرهاد آل معزز برای ما ارسال شده و از ایشان کمال تشکر را داریم.
در انتها جا دارد تذکری بدهیم که بسیار دیده شده بعضی از همکاران (مخصوصاً شبکه های اجتماعی) که متاسفانه بدون اجازه ما این عکس ها را کپی و تگ های ما را پاک و با نام خود منتشر می کنند، لطفاً مراعات بفرمایند.
 

 

منبع: خودرو بانک