اولین قسمت از سری مطالب معرفی پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای اروپا و ایالات‌متحده، به کوچک‌ترین کلاس در این بخش یعنی کراس‌اوورهای ساب‌کامپکت اختصاص داشت. حال امروز در دومین قسمت از این سری مطالب به سراغ یک کلاس بالاتر یعنی کراس‌اوورهای کامپکت رفته‌ایم و پنج کراس‌اوور کامپکت پرفروش در اروپا و آمریکا را معرفی کرده‌ایم. آمار فروش ذکر شده برای این خودروها در ایالات‌متحده مربوط به نیمهٔ اول سال جاری یعنی شش ماه نخست تا پایان ماه ژوئن است اما به دلیل اینکه آمار فروش خودروهای اروپا در ماه ژوئن هنوز اعلام نشده است، ناچاراً برای کراس‌اوورهای پرفروش در اروپا آمار فروش پنج ماه ابتدایی سال یعنی تا پایان ماه می ذکر شده است.

پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای کامپکت بازار ایالات‌متحده در نیمهٔ اول سال 2018

5- فورد اسکیپ

فروش: 144,627 دستگاه

 

در جایگاه پنجمین کراس‌اوور کامپکت پرفروش بازار ایالات‌متحده فورد اسکیپ قرار گرفته است. البته فروش این خودرو نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 12 هزار دستگاه کمتر شده که کاهش چشمگیری محسوب می‌شود اما بااین‌حال اسکیپ هنوز هم در بین پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای کامپکت بازار ایالات‌متحده قرار دارد.

4- شورلت اکوئناکس

فروش: 156,365 دستگاه

شورلت اکوئناکس که به‌تازگی با نسل سوم خود به بازار آمده است، برخلاف اسکیپ، افزایش فروش قابل‌توجهی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده و برای اولین بار فروش آن از اسکیپ بیشتر شده است. فروش اکوئناکس با افزایشی نزدیک به 23 هزار دستگاه در نیمهٔ اول امسال در ایالات‌متحده به 156 هزار دستگاه رسیده است.

3- هوندا CR-V

فروش: 179,580 دستگاه

همانند فورد اسکیپ، فروش هوندا CR-V هم در نیمهٔ نخست سال جاری در ایالات‌متحده نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است. البته این کاهش فروش چندان زیاد نبوده و حدود 7600 دستگاه است؛ بنابراین CR-V هنوز هم جایگاه سومین کراس‌اوور کامپکت پرفروش ایالات‌متحده را در اختیار دارد.

2- تویوتا رافور

فروش: 198,390 دستگاه

درحالی‌که سال گذشته رافور پرفروش‌ترین کراس‌اوور کامپکت در ایالات‌متحده بود، در شش‌ماههٔ نخست امسال علیرغم افزایش فروش قابل‌توجه 13 هزار دستگاهی، این عنوان را به نیسان روگ واگذار کرده و در جایگاه دوم قرار گرفته است.

1- نیسان روگ

فروش: 215,202 دستگاه

نیسان ایکس‌تریل که در ایالات‌متحده با نام روگ عرضه می‌شود، در نیمهٔ اول امسال با افزایش فروش چشمگیری نزدیک به 20 هزار دستگاه، به پرفروش‌ترین کراس‌اوور کامپکت بازار ایالات‌متحده تبدیل شده و این عنوان را از تویوتا رافور گرفته است. البته این دو کراس‌اوور ژاپنی رقابت سختی باهم دارند و بنابراین ممکن است تا پایان سال رافور جایگاه خود را باز پس گیرد.

 

پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای کامپکت بازار اروپا در پنج ماه ابتدایی سال 2018

5- هیوندای توسان

فروش: 61,867 دستگاه

هیوندای توسان در پنج ماه ابتدایی سال جاری در اروپا با کاهش فروشی در حدود 5 هزار دستگاه مواجه شده اما بااین‌حال توانسته در جایگاه پنجمین کراس‌اوور کامپکت پرفروش بازار اروپا قرار گیرد. این کراس‌اوور کره‌ای در نیمهٔ اول امسال در ایالات‌متحده هم نزدیک به 70 هزار دستگاه فروش داشته است.

4- فورد کوگا

فروش: 72,049 دستگاه

فورد کوگا در اصل همان اسکیپ است که در اروپا با نام کوگا عرضه می‌شود. این خودرو برخلاف بازار ایالات‌متحده، در پنج ماه نخست امسال در اروپا افزایش فروش 10 هزار دستگاهی را تجربه کرده و فروش آن در اروپا رکورد زده است.

3- پژو 3008

فروش: 90,886 دستگاه

همانند فورد کوگا، فروش پژو 3008 هم با افزایش چشمگیر 24 هزار دستگاه در پنج ماه ابتدایی امسال در اروپا رکورد زده است؛ بنابراین این خودرو که پرفروش‌ترین کراس‌اوور پژو محسوب می‌شود، هم‌اکنون به سومین کراس‌اوور کامپکت پرفروش در اروپا تبدیل شده است.

2- نیسان قشقایی

فروش: 112,575 دستگاه

برادر کوچک‌تر نیسان ایکس‌تریل یعنی قشقایی در اروپا کراس‌اوور بسیار پرفروشی است. فروش این خودرو طی پنج ماه نخست امسال در اروپا بیش از 112 هزار دستگاه بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل تقریباً بدون تغییر باقیمانده است. قشقایی به‌تازگی در ایالات‌متحده هم با نام روگ اسپرت عرضه شده است.

1- فولکس‌واگن تیگوآن

فروش: 116,726 دستگاه

درحالی‌که فولکس‌واگن تیگوآن طی نیمهٔ اول امسال در ایالات‌متحده فروش بسیار پایینی معادل تنها 10 هزار دستگاه داشته، در اروپا اوضاع کاملاً متفاوت است به‌گونه‌ای که فروش آن در پنج ماه ابتدایی امسال در اروپا با افزایشی بیش از 10 هزار دستگاه، به 116 هزار دستگاه رسیده و به پرفروش‌ترین کراس‌اوور کامپکت در بازار اروپا تبدیل شده است. این عنوان سال گذشته در اختیار نیسان قشقایی قرار داشت.

 

 

 

منبع: پدال