کتاب‌هایی که روی میز کافه‌ها جا خوش می‌کنند بسیار زیادند. کافی است به یک کتاب‌فروشی محلی سر بزنید تا کتاب‌های متنوعی مخصوصاً از نوع خودرویی پیدا کنید. البته نیازی هم به نگاه کردن به برگه تخفیف نیست! آیا کتاب “تاریخچه رنگ‌های صنعت خودرو: فورد مدل B” را می‌خواهید؟ نه نمی‌خواهید اما قیمت 4.99 دلاری آن جذاب است؛ اما یک کتاب جدید و جذابی وجود دارد که باعث می‌شود تمامی کتاب‌های رقیب شرمسار شوند. به منظور گرامیداشت یک صدمین سالگرد تأسیس، بنتلی در حال عرضه کتابی با 30 کیلوگرم وزن است!


این کتاب که “صدسالگی بنتلی” نامیده می‌شود دارای صفحاتی با ابعاد نیم مترمربعی بوده و برخی صفحات آغازین آن به دو متر هم می‌رسند. کتاب جدید بنتلی دارای سه نسخه متمایز “مولینر”، “صدسالگی” و “کرو” می باشد. دو بخش ابتدایی نسخه‌های تولید محدود با بزرگ‌ترین فرمت پرینت خواهند بود درحالی‌که نسخه “کرو” دارای سایز دسترس‌پذیرتری خواهد بود.


ناشر این کتاب یعنی Opus دسترسی بی‌سابقه‌ای به مدیران، مهندسان و طراحان بنتلی داشته است. این کتاب همچنین دارای لحظات کلیدی تاریخ کمپانی از جمله پیروزی‌های لمانز دهه 20، مدل‌های نمادین و افرادی خواهد بود که باعث شده‌اند گذشته‌ای درخشان رقم بخورد.


این خودروساز بریتانیایی در مراسم معرفی کتاب خود گفته است: “کتاب Opus چیزی فراتر از یک کتاب تاریخی ساده بوده و به منظور گرامیداشت آینده‌ی بنتلی هم منتشر شده است.”


و هیچ راه بهتری برای گرامی داشت تاریخچه پر ارزش بنتلی با یک کتاب لوکس و برجسته وجود ندارد. هنوز قیمت این کتاب مشخص نشده اما قطعاً همانند دیگر محصولات بنتلی ارزش بالایی خواهد داشت. هر سه نسخه کتاب 30 کیلویی بنتلی در سال 2019 به دست علاقه‌مندان خواهد رسید.

 

 

منبع: پدال