موسسه تیونینگ لیستر که در بریتانیا مستقر است یک سری به‌روزرسانی‌ها را برای جگوار اف تایپ تدارک دیده است. این نسخه که هم‌اکنون LFT-666 نامیده می‌شود از ظاهر جدید و قدرت بیشتر سود می‌برد.

پیش‌نمایش محصول جدید لیستر که با رندرهای متنوعی بوده در نهایت دارای پانل‌های بدنه جدید ساخته شده از فیبر کربن خواهد بود.

قطعات جایگزین برای مدل تیون شده شامل جلوپنجره، سپر جلو، اسپلیتر، دیفیوزر، اسپویلر لبه‌ای و قوس‌های چرخ بسط یافته است. تکمیل کننده این مجموعه رینگ‌های سبک‌وزن آلیاژی و لاستیک‌های میشلین می باشد.

لیستر می‌گوید این تغییرات باعث شده‌اند خودرویی سبک‌تر و قوی‌تر که آئرودینامیک بهتری در جاده و پیست دارد خلق شود. این خودرو به لطف سیستم تعلیق بازنگری شده بسیار سریع‌تر از نسخه استاندارد کارخانه‌ای می باشد.

جدای از به‌روزرسانی ظاهری LFT-666، لیستر همچنین برخی تغییرات را در کابین اعمال کرده که شامل طراحی جدید صندلی‌ها و غربیلک فرمان می‌باشد.


پیشرانه 8 سیلندر 5 لیتری سوپرشارژردار این خودرو با تیون قبلی لیستر تفاوتی نداشته و قدرت 666 اسبی دارد که آن را از نام خودرو هم می‌توان فهمید. شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت این خودروی تیون شده کمی بالاتر از 3 ثانیه و حداکثر سرعت آن نیز بیشتر از 322 کیلومتر در ساعت می باشد.

لیستر می‌گوید اولین دستگاه از LFT-666 اول اکتبر آماده تحویل خواهد بود و تنها 99 دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد.

علاوه بر جگوار اف تایپ LFT-666 به‌روز شده، این تیونر قطعات به‌روز شده‌ای را برای ظاهر و رینگ‌های نسخه استاندارد نیز ارائه می‌کند. این کیت در بریتانیا قیمت پایه 9750 پوندی داشته و در سراسر جهان قابل خریداری می باشد.

 

 

منبع: پدال