پس از معرفی پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای ساب‌کامپکت و کامپکت در اروپا و آمریکا، به سومین قسمت از این سری مطالب رسیده‌ایم که به کراس‌اوورهای میان سایز یا همان متوسط اختصاص دارد؛ اما کراس‌اوورهای میان سایز که برای بسیاری از آن‌ها ردیف سوم صندلی‌ها هم ارائه می‌شود، در اروپا محبوبیت کمتری نسبت به بازار ایالات‌متحده دارند به‌گونه‌ای که فروش آن‌ها در اروپا در مقایسه با آمریکا بسیار کمتر است. درهرحال در ادامه همچون دو قسمت قبلی، پنج کراس‌اوور میان سایز پرفروش در بازارهای ایالات‌متحده و اروپا را معرفی کرده‌ایم.

پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای میان سایز ایالات‌متحده در نیمهٔ اول سال 2018

5- کیا سورنتو

فروش: 52,760 دستگاه

 

فروش کیا سورنتو در نیمهٔ اول امسال در ایالات‌متحده حدود 2500 دستگاه نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و با اختلاف تنها 450 دستگاه بیشتر نسبت به فروش 52,310 دستگاهی دوج جورنی، در جایگاه پنجمین کراس‌اوور میان سایز پرفروش بازار ایالات‌متحده قرار گرفته است.

4- هیوندایی سانتافه

فروش: 59,185 دستگاه

در رتبهٔ چهارمین کراس‌اوور پرفروش بازار ایالات‌متحده، پسرعموی سورنتو یعنی هیوندای سانتافه قرار گرفته است تا این کراس‌اوورهای هم‌خانوادهٔ کره‌ای هردو در بین پرفروش‌ترین‌های ایالات‌متحده قرار گیرند. این در حالی است که سانتافه طی پنج ماه ابتدایی امسال در اروپا تنها 3,896 دستگاه فروش داشته است.

3- فورد اج

فروش: 68,048 دستگاه

فروش فورد اج در شش‌ماههٔ نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در ایالات‌متحده حدود 3200 دستگاه کاهش داشته اما بااین‌حال این کراس‌اوور آمریکایی همچنان در زادگاهش یکی از پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای میان سایز محسوب می‌شود.

2- جیپ گرند چروکی

فروش: 109,313 دستگاه

جیپ گرند چروکی با اختلافی بسیار زیاد نسبت به فورد اج، در جایگاه دومین کراس‌اوور میان سایز پرفروش بازار ایالات‌متحده قرار گرفته است. این در حالی است که فروش گرند چروکی در نیمهٔ اول امسال کاهش قابل‌توجه 7 هزار دستگاهی داشته و به همین دلیل عنوان پرفروش‌ترین کراس‌اوور میان سایز را به تویوتا هایلندر واگذار کرده است.

1- تویوتا هایلندر

فروش: 114,254 دستگاه

تویوتا هایلندر طی نیمهٔ اول سال جاری با تجربهٔ افزایش فروش چشمگیری معادل بیش از 14 هزار دستگاه، با پشت سر گذاشتن جیپ گرند چروکی، عنوان پرفروش‌ترین کراس‌اوور میان سایز ایالات‌متحده را از آن خود کرده است. البته فعلاً معلوم نیست که هایلندر بتواند این عنوان را تا پایان سال حفظ کند.

 

پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای میان سایز بازار اروپا در پنج ماه ابتدایی سال 2018

5- فورد اج

فروش: 5,529 دستگاه

فرود اج حدود سه سال است که در بازار اروپا عرضه می‌شود و در همین مدت کوتاه توانسته فروش مناسبی را کسب کند. البته این کراس‌اوور آمریکایی با فروش تنها 5,529 دستگاه طی پنج ماه ابتدایی سال جاری، در رتبهٔ پنجمین کراس‌اوور میان سایز اروپا قرار گرفته که این نشان از محبوبیت بسیار کمتر این کراس‌اوورها در اروپا دارد.

4- رنو کولئوس

فروش: 9,195 دستگاه

طی چند سال گذشته فروش رنو کولئوس در اروپا بسیار کاهش یافته بود اما با عرضهٔ نسل جدید آن از سال گذشته، فروش این کراس‌اوور فرانسوی افزایش یافته و حالا با ثبت فروشی بیش از 9 هزار دستگاه در پنج ماه ابتدایی امسال در اروپا، در جایگاه چهارمین کراس‌اوور پرفروش این قاره قرار گرفته است.

3- میتسوبیشی اوت‌لندر

فروش: 14,258 دستگاه

علیرغم اینکه نسل کنونی میتسوبیشی اوت‌لندر هم‌اکنون خودروی سالخورده‌ای شده است اما همچنان توانسته تا حدودی فروش خود را در اروپا حفظ کند. البته فروش این خودرو از سال 2015 در اروپا همواره رو به کاهش بوده و در پنج ماه ابتدایی امسال هم نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش فروشی نزدیک به 1400 دستگاه را تجربه کرده است.

2- اشکودا کودیاک

فروش: 32,303 دستگاه

اشکودا کودیاک که از سال گذشته به‌طور کامل در بازار اروپا حضور داشته است، طی مدت بسیار کوتاهی توانسته به یکی از پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای میان سایز در این قاره تبدیل گردد. فروش این خودرو در پنج ماه ابتدایی امسال نیز در اروپا نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش چشمگیری نزدیک به 19 هزار دستگاه را تجربه کرده است.

1- پژو 5008

فروش: 36,093 دستگاه

از زمانی که پژو 5008 در نسل دوم خود از ام‌پی‌وی به کراس‌اوور تبدیل شد، فروش آن به میزان قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده است. نسل دوم این خودرو از بهار سال گذشته به بازار اروپا عرضه شد و حالا با ثبت فروش 36,093 دستگاه در پنج ماه ابتدایی امسال به پرفروش‌ترین کراس‌اوور میان سایز بازار اروپا تبدیل شده است.

 

 

 

منبع: پدال