شرکت‌های زیادی در دنیا، به بازسازی خودروهایکلاسیک می‌پردازند و البته خودروسازانی هم پیدا می‌شوند که مدل‌های قدیمی را با سبک طراحی، بازتولید می‌کنند. جگوار و  لندرور ، از جمله شرکت‌هایی است که تولید و بازسازی خودروهای کلاسیک را به‌خوبی انجام می‌دهد و پس از عرضه‌ی موفق چند مدل رنج‌روور کلاسیک، حالا یکی از محبوب‌ترین خودروهای تاریخ انگلستان را بازسازی کرده است.

 

Jaguar E-Type Series 3 / جگوار ای-تایپ سری ۳

جگوار ای-تایپ سری 3 مدل ۱۹۷۴، خودرویی است که به طورکامل بازسازی شده و با امکانات مدرن ارتقا یافته است؛ فرآیندی که حدود ۳۰۰۰ نفر ساعت کار سنگین نیاز دارد. این مدل جگوار ای-تایپ در کشور انگلستان تولید شد، ولی اکنون متعلق به فردی خارج از بریتانیا است. مالک به خوبی از ظاهر بیرونی، کابین و پیشرانه مواظبت کرده است و همین باعث می‌شود تا فرآیند بازسازی با کیفیت بالاتری انجام شود.

Jaguar E-Type Series 3 / جگوار ای-تایپ سری ۳

فرآیند بازسازی جگوار ای-تایپ شامل تقویت پادری‌ها، جوش اضافی بادگیر کاپوت، سپرهایی از فولاد ضدزنگ در دو طرف، سقف بهبودیافته توسط دینامت (Dynamat) و رینگ‌های ۱۶ اینچی می‌شود.

تیم بازسازی جگوار، در خودروی کلاسیک ای-تایپ تجهیزات زیادی از جمله سیستم کاهنده نویز، چرم سفارشی، پایین آوردن پایه صندلی و تجهیز به صندلی گرم‌شونده، سیستم تهویه مطبوع، مبدل سرعت‌سنج به کیلومتر بر ساعت، روشنایی LED در داشبورد، بازسازی جای پا و تریم سیاه پیانو استفاده کرده است. به این ترتیب انتخاب آهنگ‌های مورد علاقه برای مشتری آسان‌تر خواهد بود، زیرا جگوار ای-تایپ کلاسیک از سیستم صوتی فراگیر با قابلیت اتصال بلوتوث و آی‌پاد بهره می‌برد.

Jaguar E-Type Series 3 / جگوار ای-تایپ سری ۳

نسخه اصلی جگوار ای-تایپ به خوبی روشن نمی‌شد، اما اکنون به لطف بازسازی کامل پیشرانه این موضوع کاملا برطرف شده است. پیشرانه ۵.۳ لیتری خورجینی ۱۲ سیلندر جگوار ای-تایپ در حال حاضر به حجم ۶.۱ لیتر افزایش می‌یابد و با سیستم تزریق سوخت انژکتوری، واحد کنترل الکترونیکی امرالد (Emerald) و سیم‌کشی سفارشی تجهیز می‌شود. این باعث می‌شود که پیشرانه جگوار ای-تایپ بتواند قدرتی معادل ۲۸۰ اسب بخار را از طریق جعبه دنده دستی پنج سرعته، به چرخ‌های عقب منتقل کند.

سایر تغییرات شامل اضافه کردن سیستم تعلیق قابل تنظیم با میله‌های پیچشی اسپرت، ترمزهای AP Racing مجهز به کالیبر ۴ پیستونی و دیسک‌های منفذدار در جلو و فرمان شانه‌ای اسپرت می‌شود. به عنوان آخرین تغییر، جگوار ای-تایپ کلاسیک مدل ۱۹۷۴ اکنون از سیستم روشنایی روز (DRL) نیز بهره می‌برد.

جگوار هنوز قیمت خودروی کلاسیک ای-تایپ سری 3 را مشخص نکرده است، اما مدل‌های مشابه آن در حال حاضر قیمتی حدود ۲۵۰,۰۰۰ دلار دارند. 
 

منبع: زومیت