نهایتاً به آخرین قسمت از سری مطالب معرفی پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای در بازارهای اروپا و آمریکا رسیدیم. آخرین قسمت از این سری مطالب به بزرگ‌ترین سگمنت کراس‌اوورها یعنی کراس‌اوورهای فول سایز اختصاص دارد. این دسته از کراس‌اوورها اما به دلیل ابعاد بزرگ، باب میل اروپایی‌ها نیستند و به همین دلیل در بازار اروپا عرضه نمی‌شوند؛ بنابراین برخلاف سه قسمت قبلی که کراس‌اوورهای پرفروش اروپا و آمریکا را معرفی می‌کردیم، در این قسمت فقط به معرفی پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای فول سایز در بازار ایالات‌متحده خواهیم پرداخت.

پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای فول سایز ایالات‌متحده در نیمهٔ اول سال 2018

5- فولکس‌واگن اطلس

فروش: 28,158 دستگاه

اطلس کراس‌اوور فول سایز جدید فولکس‌واگن است که حدود یک سال است در بازار ایالات‌متحده عرضه می‌شود. اطلس در همین مدت کوتاه اما توانسته خود را در بخش رقابتی کراس‌اوورهای فول سایز بازار ایالات‌متحده مطرح کرده و به فروش مناسبی دست پیدا کند به‌گونه‌ای که در نیمهٔ اول امسال فروش آن از مزدا CX-9 بیشتر بوده و در جایگاه پنجمین کراس‌اوور فول سایز پرفروش بازار ایالات‌متحده قرار گرفته است.

4- نیسان پث‌فایندر

فروش: 33,702 دستگاه

از وقتی‌که نیسان پث‌فایندر در نسل چهارم خود که از اواخر سال 2012 به بازار آمد، تبدیل به یک کراس‌اوور فول سایز شد، فروش آن افزایش چشمگیری داشته است اما در نیمهٔ اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل فروش این کراس‌اوور ژاپنی کاهشی بیش از 11 هزار دستگاه را تجربه کرده که افت قابل‌توجهی است اما بااین‌حال پث‌فایندر هنوز هم در جایگاه چهارمین کراس‌اوور فول سایز پرفروش بازار ایالات‌متحده قرار دارد.

3- شورلت تراورز

فروش: 74,090 دستگاه

شورلت تراورز به‌تازگی تجدیدقوا کرده و با نسل جدید و تازه‌نفس خود به میدان آمده است. به همین دلیل فروش این خودرو طی شش‌ماههٔ نخست سال جاری در ایالات‌متحده افزایش چشمگیر 17 هزار دستگاهی را تجربه کرده و خود را به جایگاه سومین کراس‌اوور فول سایز پرفروش بازار ایالات‌متحده رسانده است. اگر افزایش فروش تراورز همچنان ادامه داشته باشد شاید تا پایان سال بتواند هوندا پایلوت را هم پشت سر بگذارد.

2- هوندا پایلوت

فروش: 76,079 دستگاه

افزایش فروش هوندا پایلوت در نیمهٔ اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل برابر با 21,700 دستگاه بوده که حتی از تراورز هم بیشتر است. بدین ترتیب پایلوت توانسته با اختلاف نه‌چندان زیاد 2 هزار دستگاهی نسبت به تراورز به دومین کراس‌اوور فول سایز پرفروش بازار ایالات‌متحده تبدیل شود اما بااین‌حال اختلاف فروش آن با خودروی اول هنوز هم زیاد است.

1- فورد اکسپلورر

فروش: 122,968 دستگاه

فروش فورد اکسپلورر طی شش‌ماههٔ نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش قابل‌توجهی معادل بیش از 12 هزار دستگاه داشته و به نزدیک 123 هزار دستگاه رسیده است اما بااین‌حال اکسپلورر هنوز هم با اختلاف زیادی نسبت به خودروی رتبهٔ دوم، عنوان پرفروش‌ترین کراس‌اوور فول سایز بازار ایالات‌متحده را در اختیار دارد.

 

 

منبع: پدال