فولکس واگن در استرالیا دامنه مدل های کراس اوور 5 نفره تیگوان را کاهش داده است و فقط دو مدل گران تر 132 TSI Comfortline و 162 TSI Highline با سیستم 4 چرخ محرک را تولید می کند و مدل جدید ولفزبرگ ادیشن 162 TSI را نیز اضافه کرده است که گل سرسبد مدل های تیگوان خواهد بود.
به این ترتیب قیمت مدل های تیگوان از 42.490 دلار برای مدل 4 چرخ محرک 132 TSI کامفورت لاین شروع می شود و به 49.490 دلار برای مدل 4 چرخ محرک 162 TSI های لاین و 55.490 دلار برای مدل ولفزبرگ ادیشن ختم می شود. هنوز عکس های نسخه ولفزبرگ ادیشن منتشر نشده است.
مدل هایی که تولید آنها متوقف شده است شامل مدل های ارزان تر 110 TSI ترند لاین و کامفورت لاین با سیستم انتقال قدرت دیفرانسیل جلو که قبلا به ترتیب 31.990 و 37.490 دلار قیمت داشتند، هر دو مدل دیزلی 110TDI و 140TDI و مدل 162 TSI اسپرت لاین است.
فولکس واگن می گوید که در استرالیا از زمان معرفی نسل دوم تیگوان بخش عمده ای از خریداران آن مدل های 132 TSI کامفورت لاین و 162 TSI های لاین را خریداری کرده اند و با وجود کمبود عرضه که منجر به فهرست انتظار چند ماهه شده است، حدود 50 درصد از کل فروش تیگوان مربوط به مدل 162 TSI های لاین بوده است.
به نظر می رسد خریدارانی که دنبال SUVهای خانوادگی دیفرانسیل جلو ارزان قیمت هستند، برند فولکس واگن را انتخاب نمی کنند. به همین دلیل اگر خریداران دیگر تصمیم به خرید تیگوان بگیرند به خاطر قیمت بالاتر درآمد بیشتری نصیب فولکس واگن می شود.

فولکس واگن تیگوان

فولکس واگن تیگوان

 

کابین فولکس واگن تیگوان

کابین فولکس واگن تیگوان

پیش بینی می شود زمانی که عرضه تیگوان در بازار بیشتر شود، مدل دیفرانسیل جلوی 110 TSI کامفورت لاین با قیمت کمتر از 40 هزار دلار دوباره به بازار برگردد. و اما علت محدودیت عرضه تیگوان چیست؟
قانون جدید WLTP اتحادیه اروپا (فرآیند آزمایش سازگار خودروهای سبک در سرتاسر جهان) مقصر اصلی این موضوع است. این آزمایش به این معناست که تمام مدل ها و رده های تجهیزاتی مختلف خودروها به صورت مستقل مورد آزمایش قرار می گیرند که این موضوع خودروسازان را وادار به ایجاد تغییر در مشخصات فنی خودروهایشان کرده است و به همین دلیل در حال تطبیق زمان بندی تولید خود بر اساس این تغییرات هستند.
هر دو مدل فعلی تیگوان که همچنان ارائه می شوند از موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ فولکس واگن با کد EA888 استفاده می کنند که دو قدرت مختلف 180 و 220 اسب بخار را تولید می کند. این دو مدل مجهز به سیستم انتقال قدرت 4 چرخ محرک 4Motion (که گشتاور را بر حسب نیاز بین چرخ ها تقسیم می کند) و گیربکس 7 دنده دابل کلاچ DSG هستند.

 

 

 

منبع: خودرو بانک