نیسان GT-R نیسمو 2017 با ارتقا قیمت بسیار زیادی نسبت به مدل قبلی عرضه خواهد شد

کمپانی نیسان دیروز قیمت گذاری برای مدل GT-R نیسمو 2017 را در نمایشگاه سالانه خودروهای کلاسیک ژاپنی که در لانگ بیچ کالیفرنیا برگزار می شود، اعلام کرد. این مدل جدید با قیمت 176,585 دلار وارد بازار خواهد شد. کمپانی نیسان برچسب قیمتی این ماشین را به طور چشمگیری افزایش داده است. مدل سال گذشته این کمپانی با 25,000 دلار کمتر معامله می شد.

مدل نیسان نیسمو جدید با ویژگی های منحصر بفردی در بدنه خودرو همراه شده است. سپرهای جلو و عقب فیبر کربنی بوده، آینه های سیاه رنگ بغل با یک نوار قرمز رنگ به زیبایی تزئین شده، رکاب های جانبی فیبر کربنی نیز با همان طراحی قرمز و مشکی خودنمایی کرده و اسپویلر عقب نیز که از کربن خشک دست ساز ساخته شده جلوه خاصی به نمای پشتی آن داده است. در داخل ماشین نیسان GT-R نیسمو 2017 نیز وضع به همان منوال است. طراحی داخلی هم دست کمی از نمای بیرونی ندارد. صندلی های ساخت Recaro با روکشی از چرم پوشیده شده و طراحی داشبورد با فرمان سه پره حس خوبی را به راننده القا خواهد کرد.

پیشرانه این مدل یک موتور 3.5 لیتری V6 با دو توربوشارژر بوده که توانایی تولید 600 اسب بخار قدرت را دارد. این موتور با چنین قدرتی، گشتاوری برابر با 652 نیوتن – متر تولید خواهد کرد. نیسان می گوید که توربوشارژرهای نیسمو درست شبیه به مدل هایی است که در مسابقات سرعت GT3 استفاده می شود. کنترل زمان جرقه برای هر سیلندر بهینه سازی شده، پمپ سوخت ارتقا یافته و یک سیستم اگزوز تیتانیومی مخصوص و سبک برای آن طراحی شده است. سیستم تعلیق (فنربندی) آن نیز بسیار منحصر بفرد ساخته شده است. سختی قطعات به کار رفته افزایش یافته و این در حالیست که وزن آن کاهش پیدا کرده است. نقطه جوش های اضافی در ساختار بدنه باعث پیوند و چسبندگی بیشتر بدنه به یکدیگر شده است. نیسان می گوید که این تغییر سیستم تعلیق و افزایش نیروی دان فورس که در نتیجه به کار گیری المان های خاص در ساخت این پلتفرم به دست آمده است، باعث شده تا این مدل در تست های پیچ و سرعت با 2 درصد بهبود نسبت به نسل قبلی همراه شود. در هر صورت در اعلام قیمت مدل نیسان GT-R نیسمو 2017 اشتباهی صورت نگرفته است. نیسان GT-R نیسمو 2016 برچسب قیمتی 151,585 دلار را حمل می کرد و همانطور که اشاره شد مدل 2017 این خودرو با پیشرفت های بسیاری همراه شده است. برخی از این تغییرات شامل جلو پنجره V شکل، مواد بهبود یافته در ساختار آن و همچنین یک نمایشگر لمسی 8 اینچی نیز می شود.

با این قیمت جدید، نیسان GT-R Nismo مدل 2017 تقریبا با پورشه 911 توربو اس نیز هم قیمت خواهد شد. این مدل از پورشه با قیمتی در حدود 189,000 دلار معامله می شود. نیسان GT-R Nismo مدل 2017 هم اکنون در نمایندگی های فروش نیسان برای خرید در دسترس است.

منبع: تک بوک