شورولت کلرادو ZR2 مدل 2017 ؛ یک پیکاپ قدرتمند برای آفرود

سال 2014 بود که کمپانی شورولت در نمایشگاه اتومبیل لس آنجلس از روی کانسپت کلرادو ZR2 پرده برداشت. این خودرو به لطف شاسی عظیم الجثه، شوک از راه دور مخزن و موتور توربودیزل 2.8 لیتری خود بسیار خوش درخشید. از آن زمان ( و علیرغم درخواست های مکرر منتقدان و مشتریان) مدل کلرادو به عنوان یک پیکاپ جاده محور باقی مانده است، ظرفیت آن افزایش پیدا کرده و قابلیت های آفرود آن بهبود یافته است.

به نظر می‌ رسد که این خودرو برای سال 2017 و یا 2018 با تغییراتی همراه شود؛ هر چند از زمانی که شورولت تست های کلرادو را آغاز کرده همان موضع تهاجمی و همان لاستیک هایی دیده می شود که در کانسپت ZR2 دیده شده بود. در نهایت شورولت ایردام (قطعه‌ ای پلاستیکی یا فلزی که برای جلوگیری از گسترش سپر جلو در زیر خودرو نصب شده و باعث افزایش آیرودینامیک و ثبات خودرو می شود) را در این مدل حذف کرده و برای حرکت راحت تر از روی موانع سیستم تعلیق آن را بالاتر آورده است. این خودرو در حالی مراحل تست جاده ای خود را پشت سر می گذارد که هنوز جزئیات دقیق مکانیکی آن منتشر نشده است؛ اما انتظار می رود که شورولت کلرادو ZR2 مدل 2017 با فنرهایی پیشرفته شوک های وارده را به خوبی کنترل کند. قسمتی که به عنوان یک یدک کش به عقب آن متصل شده به نظر می رسد که نسبت به گذشته قوی تر شده و افزایش ارتفاع سیستم تعلیق آن باعث شده تا کنترل بیشتری بر روی زمین های ناهموار داشته باشید. قلپ تپنده این خودرو شامل یک موتور 3.6 لیتری V6 بوده که از طریق یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک نیروی تولید شده خود را به چرخ ها منتقل می کند.

به طور کلی کلرادو ZR2 مدل 2017 به حالتی شکل گرفته که به راحتی می توان آن را برنده جاده های آفرود دانست. مسلما این مدل حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت. شورولت (Chevrolet) یک شرکت خودروساز آمریکایی است که هم اکنون به عنوان برندی از گروه خودروسازی جنرال موتورز به کار خود ادامه می دهد. این شرکت، در سال ۱۹۱۱ توسط لوئیس شورولت و ویلیام سی. دورانت تاسیس شده و در سال 1918 میلادی توسط شرکت جنرال موتورز خریداری شد. این کمپانی از زمان تاسیس تاکنون مدل های مشهوری را روانه بازار کرده که کلرادو به عنوان یک پلتفرم پیکاپ یکی از مشهورترین آنهاست. کامارو، بلیزر و کاپریس برخی از مشهورترین مدل های ساخته شده توسط این برند خودروساز است.

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: fourwheeler