به تازگی عکس هایی از گمرک جنوب کشور از طریق یکی از مخاطبین خودروبانک به دست ما رسیده که نشان از ورود تعداد قابل توجهی هیوندایی آزرا نسل جدید به این گمرک است. هیوندای آزرا 2018 سال گذشته از طریق کرمان موتور پیش فروش شد و حتی یک نمونه از این خودرو به داخل کشور نیز وارد شد که در آن زمان گزارش کاملی را از این خودرو تهیه کرده بودیم که می توانید در صفحه هیوندای آزرا 2018 با این خودرو بیشتر آشنا شوید.

هیوندای آزرا 2018

هیوندای آزرا 2018

اما واردات هیوندای آزرا 2018 متاسفانه به مشکلات ارزی و در نهایت به توقف واردات خودرو رسید و نتوانست به موقع خود را به بازار برساند. اما ورود حدود 90 دستگاه هیوندای آزرا به گمرک جنوب نشان از این است که کرمان موتور قصد دارد این خودرو را البته در تعدادی محدود به مشتریان تحویل دهد. به نظر می رسد که هیوندای آزرا هایی که وارد شده ثبت سفارش هایی قبل از بسته شدن ثبت سفارش برای واردات خودرو داشتند و با توجه به لیست های منتش شده برای ارزهای اختصاص یافته، گویا کرمان موتور ارز آن را قبلاً حواله کرده بوده که همگی نشان از مجوز این شرکت برای ترخیص این تعداد هیوندای آزرا است. البته لازم به ذکر است که هیوندای آزرا هایی که در تصاویر مشاهده می کنید، همگی مربوط به شرکت کرمان موتور نیستند و تعدادی از آنها با موتور 6 سیلندری وارد شده اند و قرار است به صورت ترانزیت به کشور ارمنستان بروند. حال مشخص نیست که دقیقاً چه تعدادی از این محموله ترخیص و به مشتریان تحویل داده می شود.
 

هیوندای آزرا جدید

هیوندای آزرا جدید

نکته بسیار مهم در مورد قیمت هیوندای آزرا 2018 این است که کرمان موتور این خودرو را اسفندماه سال گذشته با قیمت قطعی 379 میلیون تومان و با سود 18 درصدی پیش فروش کرد اما این خودرو با وضعیت آشفته بازار در آگهی ها حدود 800 میلیون تومان قیمت خورده است که البته بسیار بیش از حد انتظار است و قطعاً با عرضه این خودرو این رقم نجومی کاهش پیدا خواهد کرد اما در هر صورت افزایش قیمت قابل توجهی نسبت به قیمت قطعی فروخته شده خواهد داشت.
 

هیوندای آزرا گرنجور

هیوندای آزرا گرنجور

لازم به ذکر است که هیوندای آزرا معمولاً به موتور 6 سیلندری قدرتمند خود معروف است اما به دلیل محدودیت های بازار ایران، موتور هیوندای سوناتا که 4 سیلندر 2.4 لیتری است روی آزرا های وارداتی نصب شده و از نظر قدرت همانند سوناتا است.
حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که چند دستگاه از این محموله وارد شده مربوط به کرمان موتور است و دقیقاً چه زمانی این خودروها ترخیص و وارد بازار خواهند شد.
در انتها جا دارد از همراه همیشگی خودروبانک آقای فرهاد آل معزز برای ارسال عکس ها کمال تشکر را داشته باشیم.
 

منبع: خودرو بانک