از نظر شما خرید یک دستگاه رولز رویز فانتوم 2005 البته با قیمت 80 هزار دلار کار عاقلانه‌ای هست؟ این قیمت نصف بهای یک ب‌ام‌و M760i جدید بوده و برای یک خودروی 13 ساله که در شرایط کلی خوبی به سر می‌برد قیمت نسبتاً مناسبی محسوب می‌شود. اما برخی ه کن است به گزینه‌های لوکس امروزی نو با این قیمت بیاندیشند و حتی چیز بیشتری هم نصیبشان شود.


آیا ما گفتیم شرایط خوب؟! اوه ببخشید! در واقع این خودرو مشکلات زیادی داشته و در چند هفته‌ای که از خرید خودرو گذشته مالک جدید کم‌کم با مشکلات ریز و درشت فانتوم آشنا شده است. خیلی به حال این خریدار غصه نخورید زیرا او دقیقاً می‌دانست که با خرید ارزان‌ترین فانتوم فروشی در آمریکا با چه مواردی روبرو خواهد شد.

خب بیایید به مشکلات این خودرو بپردازیم. اولین مشکل اینکه یک کد خطای سیستم تعلیق روی داشبورد دیده می‌شود. آیا این مشکل از پمپ است یا حسگر؟ قطعاً تست دیاگ فانتوم این موضوع را نشان خواهد داد. مشکل دیگر نیز به شیشه‌برقی‌های جلو و همچنین صفحه‌نمایش سیستم ناوبری مربوط می‌شود. اوه سانروف هم کار نمی‌کند!


این مشکلات در بخش بدنه ادامه یافته و یک تکه از تریم سمت چپ کاپوت به طرز بسیار بدی به دیگر بخش چسبانده شده است. رینگ‌های 21 اینچی زیبای فانتوم اکثر پوشش کرومی خود را از دست داده و خراشیده شده است اما رینگ‌های جدید نیز هزینه‌ی بالایی دارند.


اما مشکلات فانتوم همین‌جا خاتمه نمی‌یابند. باید گفت چترهای مشهور رولزرویس که درون درب‌های عقب قرار داشته‌اند هم‌اکنون موجود نبوده و هر جفت آن 900 دلار قیمت دارد. همچنین خراشی روی سپر عقب افتاده که البته چیز جدی‌ای نیست.

بررسی سریع اسکنر کد خطا نشان می‌دهد که مشکلی در CD پلیر و ماژول کنترل درب مسافر وجود دارد. خوشبختانه همه‌چیز در پیشرانه نسبتاً خوب بوده و تنها چند قطره روغن‌ریزی از آن به چشم می‌خورد.

 

[دانلود ویدئو]

 

 

 

منبع: پدال